به حساب برخی اغتشاشگران پول واریز می‌کردند

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر به حساب برخی اغتشاشگران پول واریز می‌کردند به گزارش سوالات شرعی و احکام، احمد وحیدی روز پنجشنبه در نخستین همایش ملی جهادگران تبیین دانشگاه که به همت سازمان بسیج اساتید کشور در واحد علوم تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی برگزار شد، با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب مبنی بر اینکه استاد جایگاه تأثیرگذاری در ذهن شاگردان خودش دارد؛ گفت: اساتید دانشگاه با ذهن‌ها کار دارند و اگر ذهن‌ها آماده باشند آشنایی با حقیقت و حقیقت طلبی و اینکه که با حقایق آشنا شوند خیلی راحت خواهد بود.
وزیر کشور افزود: اما اگر در جنگ بزرگ شناختی دشمن ذهن‌ها را به اسارت درآورده باشد و یا ذهن دچار اغتشاشات بزرگ شده باشد کار سخت خواهد شد.
وحیدی در ادامه خطاب به استادان دانشگاه افزود: شما امروز در مجموعه نظام امپراتوری رسانه‌ای دشمن و استکبار مشاهده می‌کنید که دیگر بحث، بحثِ مبانی نیست و کسی از شما در رابطه با مبانی اسلام سوال نمی‌کند و بحث ساختاری است.
وی در ادامه با اشاره به نقش رسانه‌های معاند در آشوب‌های اخیر تاکید کرد: جالب است کسانی که به ایران ایراد می‌گرفتند که چرا از غزه و لبنان حمایت می‌کند، امروز کارهای خود را با شبکه فارسی زبان وابسته به عربستان سعودی تطبیق می‌دهند. عربستانی که در یک روز ۸۲ نفر را گردن زد و یا اینکه به خاطر قطعه قطعه کردن یک خبرنگار آنقدر افتضاحات بالا گرفت که حتی آمریکایی‌ها هم نتوانستند آن را لاپوشانی کنند. به هر حال باید دید چه می‌شود که عده‌ای به دستور یک شبکه وابسته به عربستان سعودی عمل می‌کنند. این همان مساله مهم است. ما باید ببینیم دشمن چه می‌کند و ما باید چه کاری را انجام دهیم.
وزیر کشور با اشاره به تلاش رسانه‌ای غرب و آمریکا برای آسیب زدن به انقلاب و مردم یادآور شد: در آمریکا ظرف یک هفته ۱۵۰۴ مقاله، در انگلستان در عرض ۹ روز ۷۲۰ مقاله، در اتحادیه اروپا از ۱۶ تا ۲۴ سپتامبر ۱۳۴ مقاله، یعنی آلمان ۸۳۰ مقاله، فرانسه ۶۵۵ مقاله، اسپانیا ۲۰۷ مقاله، ایتالیا ۴۹۷ ددرباره مهسا امینی نوشته شد. همچنین پریروز اعلام شد که ۲۴۰ میلیون توییت در این باره زده شده که اینها برای چند هزار کاربر با استفاده از ربات‌ها است.
وحیدی افزود: ببینید دشمن اینگونه کار می‌کند، آنقدر ضدحقیقت را حقیقت نشان می‌دهد که برخی باور می‌کنند. در مقابل همه تلاش‌هایی که از سوی دشمنان صورت گرفت در شلوغ‌ترین روز تجمعات اخیر ۴۵ هزار نفر در تجمعات شرکت کردند که بین این‌ها تعداد زیادی جوانان هیجان زده و احساسی بودند. البته تعدادی هم سازمان یافته و آموزش دیده بودند و خیلی خشن برخورد می‌کردند. در ملاقات با برخی مجروحان حوادث اخیر متوجه شدیم که این افراد سازمان یافته و آموزش دیده به برخی مجروحان گفته بودند که می‌خواهیم چشمت را در بیاوریم و برای همین کار تلاش هم کرده بودند.
وزیر کشور ادامه داد: با مشاهده اقدامات این افراد گاهی تعجب می‌کردیم چگونه یک انسان می‌تواند به این اندازه قسی القلب باشد. برخی از این‌ها در خارج از کشور آموزش دیدند و از خارج هم برای آن‌ها پول می‌فرستادند. درباره یک نفر که مقابل وزارت کشور بازداشت شده بود گفته شد که مرتب به حساب او پول واریز می‌شد و هر ۱۰ تا ۱۵ دقیقه حدود ۲۵ تا ۳۰ میلیون به حساب این فرد واریز شده بود.
وی افزود: هسته‌های مختلفی در ناآرامی‌های اخیر فعال بودند. مثلاً هسته‌های سازمان یافته رژیم صهیونیستی فعالیت داشتند و به برخی برای هر کوکتل مولوتوف ۵۰۰ هزار تومان داده می‌شد.
وزیر کشور در ادامه با اشاره به تجمعات برخی دانشگاه‌ها تاکید کرد: در دانشگاه‌های در اوج شلوغی، ۱۸ هزار نفر از جریان‌های مختلف در تجمعات حضور داشتند، این در حالی است که کل دانشجویان ما ۳ میلیون و ۲۰۰ هزار نفر است، اما به گونه‌ای جلوه می‌دادند که انگار همه دانشجویان ما در تجمعات حضور داشتند. این مسائل نیاز دارد که به درستی تبیین شود.
وحیدی افزود: یکی از اهدافی که دشمنان دنبال می‌کنند این است که مشروعیت مرجعیت گفتمان و گفتار انقلاب را از آن بگیرند تا هرچه صدا و سیما و رسانه‌های گفتند بگویند غلط است وهر چه رسانه‌های بیگانه و معاند گفتند بگویند درست است.
وی افزود: الان ببینید، اینگونه جلوه می‌دهند که وضعیت اقتصادی جمهوری اسلامی جزو بدترین اقتصادهای دنیا است در صورتی که وقتی که اعداد و ارقام را می‌بینیم متوجه می‌شوید اصلاً چنین نیست و مثلاً در همین ۶ ماه گذشته رشد صنعت ما بالای ۵ درصد بوده است.
وزیر کشور در ادامه با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب تاکید کرد: واقعاً الان بحث حجاب و بی‌حجابی و گشت ارشاد نیست و همانگونه که رهبر انقلاب فرمودند آن‌ها با ایران قوی مخالفند و امروز می‌بینند که ایران دارد در همه حوزه‌ها رشد می‌کنند. امیدوارم از خبر به حساب برخی اغتشاشگران پول واریز می‌کردند راضی بوده باشید.

به حساب برخی اغتشاشگران پول واریز می‌کردند  در تاریخ ۲۰۲۲-۱۰-۱۴ ۰۲:۴۲:۴۶