بمباران شدید مناطقی از شمال عراق توسط ترکیه

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر بمباران شدید مناطقی از شمال عراق توسط ترکیه به گزارش سوالات شرعی و احکام به نقل از المعلومه، جنگنده‌های ترکیه مناطقی از شمال عراق را هدف قرار بمباران شدید قرار دادند.
این خبر را «کامران حسن»، بخشدار «ماوت» در استان سلیمانیه تائید کرد و افزود: از بعدازظهر امروز چند روستا واقع در حوزه این بخش زیر شدیدترین حملات جنگنده‌های ترکیه بوده است.
به گفته این مقام محلی در اقلیم کردستان عراق، حملات جنگنده‌های ترکیه به منطقه مذکور از ساعت ۱۵:۲۵ به وقت اربیل آغاز شد و همچنان ادامه دارد.
هنوز جزئیاتی از این حملات اعلام نشده است.
ترکیه از مدت‌ها پیش به بهانه مقابله با گروهک تروریستی پ. ک. ک تمامیت ارضی عراق را نقض می‌کند. آنکارا تقریباً به طور روزانه مناطقی از شمال عراق را آماج حملات هوایی خود قرار می‌دهد و اعتراضات عراق هم راه به جایی نبرده است.
حملات ترکیه به شمال عراق به موضوعی عادی برای ساکنان مناطق شمالی این کشور و عراقی‌ها تبدیل شده است و با وجود اعتراض‌های متوالی عراقی‌ها، آنکارا به حملات خود به بهانه هدف قرار دادن پ ک ک ادامه داده است؛ اما حمله روز چهارشنبه با حملات قبلی متفاوت بود.
گفتنی است، بر اساس اعلام منابع خبری منطقه کردستان عراق، ترکیه طی دو سال و نیم گذشته ۵۸ مقر نظامی در مناطق کوهستانی این منطقه ایجاد کرده است. پیشتر محافل سیاسی و مردمی خواستار لغو توافق امضا شده با آنکارا شده اند که به ترکیه اجازه می‌دهد تا عمق خاک عراق مداخله نظامی کند. امیدوارم از خبر بمباران شدید مناطقی از شمال عراق توسط ترکیه راضی بوده باشید.

بمباران شدید مناطقی از شمال عراق توسط ترکیه  در تاریخ ۲۰۲۲-۰۹-۲۷ ۰۲:۴۱:۱۵