برگزاری رزمایش ۱۰ روزه یگان اتمی کره شمالی

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر برگزاری رزمایش ۱۰ روزه یگان اتمی کره شمالی به گزارش سوالات شرعی و احکام، خبرگزاری یونهاپ کره جنوبی به نقل از رسانه‌های کره شمالی از برگزاری رزمایش ۱۰ روزه یگان اتمی تاکتیکی کره شمالی خبر داد.
بر اساس این گزارش، رزمایش یگان اتمی تاکتیکی کره شمالی از ۲۹ سپتامبر تا ۷ اکتبر (۷ سایت احکام تا ۱۷ سایت احکام) برگزار شده است.
این در حالی است که مقامات کره جنوبی و ژاپن اعلام کردند پیونگ یانگ، بامداد روز یکشنبه دو موشک بالستیک دیگر شلیک کرده که هفتمین پرتاب از این نوع در روزهای اخیر است.
مقامات کره جنوبی می‌گویند افزایش پرتاب‌های موشکی کره‌شمالی و آمادگی‌هایی که در سایت هسته‌ای این کشور مشاهده شده می‌تواند نشان‌دهنده این باشد که پیونگ‌یانگ بیش از هر زمان دیگری به موقعیت سال ۲۰۱۷ خود نزدیک شده است. در این سال کره‌شمالی اعلام کرد یک بمب هیدروژنی را با «موفقیت کامل» آزمایش کرده‌است.
از سوی دیگر، توشیرو اینو، وزیر دفاع ژاپن در خصوص جزئیات این حمله موشکی به خبرنگاران گفت هر دو موشک کره شمالی که امروز پرتاب شده، تا ارتفاع ۱۰۰ کیلومتری بالا رفته و مسیری ۳۵۰ کیلومتری را طی کرده است. اولین موشک حدود ساعت ۱:۴۷ بامداد به وقت محلی و دومی حدود شش دقیقه بعد شلیک شده است. گزارش شده شده موشک‌ها خارج از منطقه اقتصادی-انحصاری ژاپن سقوط کرده و مقامات در حال بررسی آن‌ها هستند.
ارتش آمریکا هم اعلام کرد پس از پرتاب موشک، مشغول رایزنی با متحدان و شرکای خود در منطقه است.
در مقابل، پیونگ یانگ می‌گوید «برای دفاع از خود در برابر تهدیدات مستقیم نظامی آمریکا» دست به پرتاب موشک زده و به امنیت همسایگان آسیبی وارد نکرده است. امیدوارم از خبر برگزاری رزمایش ۱۰ روزه یگان اتمی کره شمالی راضی بوده باشید.

برگزاری رزمایش ۱۰ روزه یگان اتمی کره شمالی  در تاریخ ۲۰۲۲-۱۰-۱۰ ۰۲:۳۷:۴۲