برآورد تولید ۴۰ کیلوگرم زعفران در فامنین

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر برآورد تولید ۴۰ کیلوگرم زعفران در فامنین به گزارش خبرنگار سایت احکام، منصور خزایی یکشنه در جمع خبرنگاران بیان کرد: در صورت مساعد بودن شرایط آب و هوایی، برداشت زعفران تا نیمه آذر ماه در شهرستان ادامه خواهد داشت.
وی افزود: در حدود ۱۴ هکتار از اراضی شهرستان طی سالهای اخیر به کشت زعفران اختصاص یافته است که میزان تولید سال جاری شهرستان در حدود ۴۰ کیلو گرم برآورد می‌شود.
خزایی ادامه داد: با توجه به کم آب بر بودن زعفران، کشت این محصول می‌تواند جایگاه مهمی در تغییر الگوی کشت شهرستان داشته باشد، بخش اصلی نیاز آبی زعفران در پاییز و زمستان و از طریق نزولات جوی تأمین می‌گردد و می‌تواند جایگاه مهمی در الگوی کشت متناسب با کم آبی داشته باشد.
وی افزود: بخشی از سطح کشت این محصول در شهرستان به زنان روستایی تعلق دارد که در سطوح اندک و در منازل مشغول به پرورش این گیاه هستند و علاوه بر تأمین نیاز خانواده با فروش بخشی از تولید خود سهمی در افزایش درآمد خانوار دارند.
خزایی در ادامه گفت: با توجه به پر هزینه و زمانبر بودن کشت سنتی زعفران، کشت نیمه مکانیزه و مکانیزه این محصول علاوه بر سهولت در انجام عملیات کشاورزی موجب صرفه جویی در وقت و هزینه‌ها می‌شود.
وی هدر پایان ابراز امیدواری کرد که با افزایش سطح زیر کشت زعفران در شهرستان روند بسته بندی محصول از حالت سنتی خارج شده و کشاورزان به بازارهای فروش این محصول دسترسی آسان‌تری پیدا کنند. امیدوارم از خبر برآورد تولید ۴۰ کیلوگرم زعفران در فامنین راضی بوده باشید.

برآورد تولید ۴۰ کیلوگرم زعفران در فامنین  در تاریخ ۲۰۲۲-۱۱-۲۸ ۰۲:۳۸:۴۸