انگلیس برای غلبه بر اعتصابات دست به دامن ارتش خواهد
شد

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر انگلیس برای غلبه بر اعتصابات دست به دامن ارتش خواهد
شد
به گزارش سوالات شرعی و احکام به نقل از پایگاه النشره، مقامات انگلیس برای تامین حداقل خدمات در مراکز حساس طی اعتصابات تعطیلات پایان سال در این کشور دست به دامن ارتش خواهند شد.
بر اساس این گزارش، با نزدیک شدن به کریسمس، فشارها به دولت انگلیس افزایش یافته و اعتصابات بخش های حمل و نقل، توزیع پست، بخش نفت، آموزش، امنیت و پلیس مرزبانی و بهداشت و حتی سازمان های غیردولتی را فرا گرفته است.
در همین راستا، سخنگوی ریشی سوناک نخست وزیر انگلیس در گفتگو با خبرنگاران گفت: این اعتصابات مکرر موجب آشفتگی برای همه از جمله کارکنان نظامی خواهد شد که مجبورند اعلام آماده باش کنند و برخی ماموریت های حیاتی در کشور را برعهده گیرند.
وی همچنین افزود که مذاکراتی با وزارت دفاع در حال انجام است تا نظامیان جایگزین افرادی شوند که در بخش آمبولانس های امداد دست به اعتصاب زده اند آن هم در شرایطی که نظام بهداشت عمومی به ویژه در بخش های اورژانس دچار بحران بی سابقه ای شده است.
این در حالی است که پرستاران نیز در اقدامی که طی بیش از ۱۰۰ سال گذشته سابقه ندارد، در ماه دسامبر دو روز دست به اعتصاب خواهند زد.
مقامات انگلیس همچنین گفتند که در حال آموزش دو هزار نظامی برای پشتیبانی از گارد مرزی هستند.
اتحادیه بی سی اس که نمایندگی بیش از ۳۰۰ هزار کارمند را برعهده دارد و اغلب آنها در بخش عمومی هستند، کارکنان پلیس مرزی در چندین فرودگاه انگلیس را به اعتصاب فرا خوانده که احتمال وقوع اختلالات فراوان در فرودگاه هیترو و گاتویک بویژه طی تعطیلات پایان سال را مطرح کرده است.
کارکنان چندین فرودگاه بزرگ انگلیس از جمله شلوغ ترین فرودگاه این کشور، هیترو، قرار است به مدت هشت روز به دلیل اختلاف بر سر پرداخت دستمزدها دست به اعتصاب بزنند و این مسئله به اختلال در کار فرودگاه‌ها منجر خواهد شد.
مارک سروتکا، دبیر کل اتحادیه کارکنان فرودگاه‌ها گفت که حدود ۲ تا ۳ هزار کارمند فرودگاهی در اعتصاب شرکت خواهند کرد. سرووتکا در پاسخ به این سوال که چرا این اتحادیه دوره کریسمس را برای اعتصاب انتخاب کرده است، گفت: «این افراد هنگام اعتصاب حقوق خود را از دست می‌دهند، آنها این کار را به عنوان آخرین راه حل انجام می‌دهند و وظیفه اتحادیه این است که اطمینان حاصل کند که اقدام ما مورد توجه قرار می‌گیرد.»
رابرت جنریک وزیر مهاجرت انگلیس نیز گفت این تصمیم غیرقابل توجیه است و برنامه‌های هزاران خانواده و کسب و کار را به هم خواهد ریخت.
«ریشی سوناک»، نخست وزیر انگلیس متعهد شده است که اقدامات بیشتری در مورد اعتصابات برای جلوگیری از اختلال کارها انجام دهد. وی در بیانیه‌ای گفت: «در حالی که ما با همه بنادر و فرودگاه‌های بریتانیا همکاری نزدیک داریم و برنامه‌های قوی برای به حداقل رساندن هرگونه تأخیر در صورت انجام اقدامات اعتصابی داریم، مسافران باید برای اختتلال و تاخیرها در کارهایشان آمادگی داشته باشند.»
شرکت تجزیه و تحلیل هوانوردی سیریوم تخمین زده است که بیش از ۱۰ هزار پرواز که احتمالاً بیش از ۲ میلیون مسافر را حمل می‌کنند، در نتیجه اعتصاب فرودگاه‌های انگلیس دچار اختلال خواهند شد.
مسافران در شهرهای مختلف انگلیس در حال حاضر در طول دوره کریسمس با اختلال جدی در کار مترو و راه آهن مواجه هستند، چون در حال حاضر بیش از ۴۰۰ هزار کارگر راه آهن اعتصاب خود را آغاز کرده اند.
سخنگوی فرودگاه هیترو گفته است که این فرودگاه در حال همکاری با خطوط هوایی بر روی طرح‌هایی برای کاهش اختلال و جلوگیری از لغو پروازهاست.
پس از آنکه اتحادیه‌های کارگری در بخش‌های دولتی و خصوصی از اقدامات اعتراضی جدیدی در اعتراض به هزینه‌های بالای زندگی و دستمزدهای پایین خبر دادند، انگلیس خود را برای اعتصاب‌های بیشتر آماده می‌کند. این فراخوان‌ها که کارگران بخش مراقبت از بزرگراه‌ها و صدها کارمند زمینی فرودگاه هیترو را به فهرست کارکنان اعتصاب کننده ملحق خواهد کرد، در بحبوحه زمستان تلخ نارضایتی در انگلیس منتشر شده است.
با توجه به افزایش قیمت کالاهای مصرفی و پایین بودن دستمزدها در سایه تورم که بالاترین میزان طی دهه‌های گذشته است، انگلیس شاهد تشدید اعتصابات در بخش‌های اقتصادی و عمومی است. در همین راستا، امدادگران روز چهارشنبه به پرستاران پیوستند و به نفع اعتصابات قبل از کریسمس رأی دادند و انتظار می‌رود که کارکنان امنیتی در شرکت بهره برداری قطارهای سریع یورواستار این ماه دست به اعتصاب بزنند.
با توجه به افزایش شدید قیمت انرژی و مواد غذایی، میانگین تورم در انگلیس به بالاترین میزان طی ۴۱ سال گذشته رسیده است. امیدوارم از خبر انگلیس برای غلبه بر اعتصابات دست به دامن ارتش خواهد
شد
راضی بوده باشید.

انگلیس برای غلبه بر اعتصابات دست به دامن ارتش خواهد
شد  در تاریخ ۲۰۲۲-۱۲-۰۹ ۰۲:۳۸:۰۱