اقامتگاه‌های استان سمنان به مکانی برای هنجارشکنی بدل
نشود

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر اقامتگاه‌های استان سمنان به مکانی برای هنجارشکنی بدل
نشود
به گزارش خبرنگار سایت احکام، حجت‌الاسلام مرتضی مطیعی شامگاه شنبه در دیدار با مدیرکل و کارکنان اداره‌کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان سمنان به میزبانی دفتر بر اهمیت حفظ میراث فرهنگی و تلاش برای معرفی فرهنگ اصیل اسلامی ایرانی تاکید کرد و بیان داشت: توجه به مسائل فرهنگی در اقامتگاه‌ها و خانه‌های بومگردی ضروری است.
وی گفت: اگر از میراث فرهنگی صحبت می‌کنیم منظور ما میراث فرهنگی اسلامی و ایرانی است و قرار نیست در کارها و برنامه‌های این مجموعه، فرهنگ غرب ترویج شود چرا که بی‌توجهی به فرهنگ اسلامی تبعات سنگین اجتماعی درپی خواهد داشت.
امام جمعه سمنان با بیان اینکه بافت فرهنگی شهرها و روستاهای استان سمنان مذهبی است تصریح کرد: فضای فرهنگی استان را نمی‌توان با کلانشهرها مقایسه کرد و باید مراقب بود فضای برخی اقامتگاه‌ها یا اماکن گردشگری به خانه امنی برای رفتارهای هنجارشکنانه تبدیل نشود لذا مسئولان بخش‌های مختلف میراث فرهنگی به هیچ عنوان نباید اجازه دهند در اماکن گردشگری یا تفریحی فعل حرام انجام شود چراکه بی‌توجهی به این امر خیر و برکت را از بین می‌برد و در بلندمدت نیز فرهنگ یک ملت را بر باد می‌دهد.
مطیعی با تاکید بر جدّیت بیش از پیش مسئولان میراث فرهنگی در اجرای ضوابط قانونی و شرعی گفت: اینکه افرادی برای تماشای آسمان شب به کویر بروند اما در آن منطقه اتفاقات دیگری رخ دهد پذیرفتنی نیست، تماشای آسمان پرستاره باید باعث تفکر انسان شود نه آنکه زمینه فساد و گناه را فراهم کند!
وی با یادآوری نقش نهادهای امنیتی و قضائی در برخورد با قانون‌شکنی اظهار کرد: دستگاه‌های اجراییِ ذیل نظام جمهوری اسلامی ایران نباید در اجرای قانون، توپ را در زمین یکدیگر بیاندازند چرا که نظام اسلامی به فرموده رهبر معظم انقلاب اسلامی مسئول هدایت انسان‌ها به بهشت و جلوگیری از سقوط آن‌ها به جهنم است.
نماینده ولی فقیه در استان سمنان ادامه داد اینکه می‌گوئیم فضای فرهنگی نباید امنیتی شود به معنای تأیید ولنگاری و بی‌توجهی به عفاف و حجاب و ارزش‌های دینی و اخلاقی نیست اینکه تصور شود اگر در گوشه‌ای قانون‌شکنی انجام شد این موضوع به سایر نقاط و کلیت جامعه تعمیم پیدا نمی‌کند خوش‌خیالی است، چرا که هجمه فرهنگی یک فرآیند تدریجی و نرم است مسئولان بخش‌های مختلف نظام باید در روز قیامت پاسخگوی خداوند متعال باشند لذا اگر نکته‌ای را در باب مسائل فرهنگی متذکّر می‌شویم هدفی جز حل معضلات فرهنگی و اجتماعی نداریم. امیدوارم از خبر اقامتگاه‌های استان سمنان به مکانی برای هنجارشکنی بدل
نشود
راضی بوده باشید.

اقامتگاه‌های استان سمنان به مکانی برای هنجارشکنی بدل
نشود  در تاریخ ۲۰۲۳-۰۵-۲۸ ۰۲:۳۸:۳۴