اصلاح جاده‌های کردستان اصلی‌ترین مطالبه مردم است

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر اصلاح جاده‌های کردستان اصلی‌ترین مطالبه مردم است به گزارش خبرنگار سایت احکام، اسماعیل زارعی‌کوشا شامگاه چهارشنبه در دیدار با رئیس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور، شهردار سنندج و مسؤولان ارشد استانی ضمن بررسی مسائل و مشکلات شهرداری‌ها و حوزه زیرساخت‌های استان، با اشاره به وضعیت تردد زوار اربعین، مسیرها، تقاطع‌های پرازدحام، نیاز شهرهای استان بخصوص مریوان برای میزبانی شایسته از زائران اربعین، مهمترین طرح‌ها و راه‌کارهای استان در حوزه زیرساخت را تشریح کرد که با موافقت رئیس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور، همراه و مقرر شد اعتبارات لازم برای اجرای این طرح‌ها در اختیار استان قرار گیرد.
وی با اشاره به اهمیت ساماندهی مسیر شهر مریوان به مرزباشماق برای سهولت تردد زوار اربعین، پیگیری تأمین اعتبار طرح‌های مهم شهری و اصلی‌ترین نیازهای استان در حوزه زیرساخت‌ها، لزوم بهسازی و نوسازی جاده‌های اصلی و محورهای مواصلاتی، خواستار تخصیص اعتبار و نگاه ویژه در حوزه‌های عمرانی به کردستان شد تا میزبانی بهتر و مطلوب‌تری در در اربعین سال آینده کلید زده شود.
وی به بازخوانی ابعاد گوناگون در بستر اربعین گریزی زد و گفت: با توجه به مواهب خدادادی کردستان، حماسه اربعین در رونق اشتغال، اقتصاد و افزایش درآمد، تأثیر قابل توجهی بر توسعه گردشگری استان داشته است.
استاندار کردستان با تاکید بر اینکه ساماندهی جاده‌های مریوان منتهی به مرز باشماق، نیازمند تصمیم ملی است، افزود: تکمیل کریدور بزرگراهی غرب کشور تأثیر بسزایی در کاهش تصادفات جاده‌ای دارد.
زارعی کوشا با بیان اینکه اصلاح جاده‌های کردستان نیازمند اعتبار است، افزود: اصلاح جاده‌های استان و رفع نقاط حادثه‌خیز در محورهای اصلی، مهمترین مطالبه مردم است کما اینکه طی دو سال اخیر دولت نگاه ویژه‌ای به احداث راه و استاندارد سازی جاده‌های استان داشته است.
وی با بیان اینکه شهرهای کردستان کمربندی ندارد، عنوان کرد: شهرهای استان حتی یک متر کمربندی ویژه خودروهای سنگین ندارد و این خودروها ناگزیر از داخل شهر عبور می‌کنند و مشکلات زیادی را ایجاد کرده‌اند.
استاندار کردستان ضمن ارزیابی کیفیت محیط شهری و تأثیر آن در ارتقا رضایتمندی شهروندان، از اقدامات شهردار سنندج، قدردانی کرد و گفت: رضایت مردم باید محور فعالیت‌های شهرداری‌ها قرار گیرد.
در این جلسه ضمن ارائه گزارشی از اقدامات شهرداری، تأمین ماشین‌آلات شهرداری‌ها و دهیاری‌ها، اهمیت تکمیل پل گاران در مریوان، رفع کمبود ناوگان حمل و نقل درون و برون شهری و برخی موضوعات و مباحث مربوط به حوزه مدیریت شهری و روستایی، از محورهای گفتگوی رئیس سازمان شهرداری‌ها و همیاری‌های با استاندار کردستان و دیگر حاضرین در جلسه بود.
در این نشست مقرر شد در زمینه روکش آسفالت برخی جاده‌های اصلی، اختصاص ماشین‌آلات مورد نیاز شهرداری‌ها و تأمین قیر مورد نیاز، رئیس سازمان شهرداری‌های کشور تمهیدات لازم را بیندیشد و اقدامات لازم را انجام دهد که با پیگیری‌های استاندار کردستان و شهردار سنندج به طور قطع عملی خواهد شد.
‌ امیدوارم از خبر اصلاح جاده‌های کردستان اصلی‌ترین مطالبه مردم است راضی بوده باشید.

اصلاح جاده‌های کردستان اصلی‌ترین مطالبه مردم است  در تاریخ ۲۰۲۴-۰۱-۱۱ ۰۲:۳۹:۴۲