از عراق خواستیم مرزها را کنترل و تروریستها را خلع سلاح
کند

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر از عراق خواستیم مرزها را کنترل و تروریستها را خلع سلاح
کند
به گزارش سوالات شرعی و احکام، سفیر ایران در بغداد گفت که طرف ایرانی از عراق خواسته است تا کنترل مرزهای دو کشور را دولت مرکزی برعهده گیرد چرا که در حال حاضر طرف عراقی کنترلی بر مرزها ندارد.
بر اساس این گزارش، «محمدکاظم آل صادق» در گفتگو با شبکه العهد عراق از خلع سلاح تروریست‌ها و تجزیه طلب‌ها و بازگرداندن آنها به اردوگاه‌ها به عنوان پناهنده به عنوان دیگر شروط ایران یاد کرد.
سفیر ایران در بغداد تاکید کرد: با طرف عراقی بر اساس یک یادداشت تفاهم بین دستگاه قضائی ایران و عراق برای تبادل افراد تحت پیگرد توافق کردیم.
آل صادق همچنین تصریح کرد: دولت عراق با دو درخواست ما موافقت کرد و در خصوص خلع سلاح خواستار مهلت شد.
این در حالی است که فواد حسین وزیر خارجه عراق در گفتگوی تلفنی با حسین امیرعبداللهیان همتای ایرانی خود، با خرسندی از سطح روابط دو کشور، همکاری بغداد – تهران را ضامن امنیت مشترک برشمرد و گفت: بغداد اجازه نمی‌دهد همسایگانش از منشأ خاک عراق تهدید شوند.وزرای خارجه دو کشور روند و نتایج حاصله از گفتگوهای ایران و عربستان را مرور کرده و بر همکاری‌های منطقه‌ای چند جانبه تاکید کردند.
امیرعبداللهیان با ابراز خرسندی از تشکیل هیأت دولت عراق به ریاست محمد السودانی، بر عزم جمهوری اسلامی ایران بر توسعه روابط با عراق تاکید کرد.وزیر خارجه کشورمان در این گفتگو امنیت را عنصر کلیدی در منطقه و در روابط دوجانبه تلقی کرد و گفت: جمهوری اسلامی ایران با وجود روابط ممتاز دو کشور انتظار ندارد که از اقلیم کردستان مورد تهدید قرار گیرد و دولت مرکزی در برابر این اقدامات مسئولیت دارد. امیدوارم از خبر از عراق خواستیم مرزها را کنترل و تروریستها را خلع سلاح
کند
راضی بوده باشید.

از عراق خواستیم مرزها را کنترل و تروریستها را خلع سلاح
کند  در تاریخ ۲۰۲۲-۱۱-۲۱ ۰۲:۳۹:۲۳