ارسال نامه رئیس جمهور چین به کره شمالی قبل از کنگره حزب
کمونیسم

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر ارسال نامه رئیس جمهور چین به کره شمالی قبل از کنگره حزب
کمونیسم
به گزارش سوالات شرعی و احکام به نقل از رویترز، «شی جین پینگ»، رئیس جمهور چین به «کیم جونگ اون»، رهبر کره شمالی نامه رسمی ارسال کرد.
در نامه رئیس جمهور چین به رهبر کره شمالی که پیش از شروع بکار کنگره تاریخی حزب حاکم کمونیست چین ارسال شده است، شیء جین پینگ گفت که بیش از هر زمان دیگری مهم است که پکن و پیونگ یانگ روابط و وحدت خود را حفظ و تقویت کنند.
ارسال این نامه که از سوی رسانه دولتی کره شمالی تائید شده است، همچنین روابط عمیق دو کشور را نشان می‌دهد.
گفته شده ارسال این نامه در پاسخ به تبریک‌هایی بوده که کیم به مناسبت شروع بکار کنگره حزب کمونیسم چین ارسال کرده است. شیء قرار است در بیستمین کنگره حزب کمونیسم چین برای سومین دوره پنج ساله به عنوان دبیرکل حزب حاکم معرفی شود.
همزمان خبرگزاری دولتی کره شمالی تمایل خود را برای تقویت روابط بین چین و کره شمالی ابراز کرد و گفت: روابط دو جانبه پکن و پیونگ یانگ کمک بزرگی به ایجاد نشاط دو کشور و خرسندی مردم آنها و دفاع از صلح و ثبات در منطقه و بقیه جهان خواهد کرد.
روابط نزدیک و گرم کره شمالی و چین در شرایطی است که طی چند ماه گذشته پیونگ یانگ رکورد تعداد آزمایش موشک‌های بالستیک را شکسته و برای اولین بار از سال ۲۰۱۷ برای از سرگیری آزمایش‌های هسته‌ای آماده می‌شود.
کره شمالی همچنین اعلام کرده که آخرین فعالیت‌های نظامی این کشور که شامل تمرین‌های توپخانه و پرواز هواپیماهای جنگی نیز می‌شود، در واکنش به مانور نظامی مشترک کره جنوبی و آمریکا است.
همزمان نیز «مائو نینگ»، سخنگوی وزارت خارجه چین روز جمعه در پاسخ به سوالی درباره آخرین تحرکات کره شمالی و واکنش‌های کره جنوبی، از همه طرف‌ها خواست تا از تشدید اوضاع جلوگیری کنند و شرایط را برای از سرگیری گفتگوها آماده کنند.
روز گذشته نیز، ستاد مشترک ارتش کره جنوبی در بیانیه‌ای اعلام کرد که اسکادرانی از جنگنده‌های کره شمالی نزدیک حریم هوایی سئول به پرواز درآمده‌اند.
ستاد مشترک ارتش کره جنوبی در این خصوص اعلام کرد که این اسکادران از ۱۰ فروند جنگنده کره شمالی تشکیل شده بودند. سئول در این بیانیه به نوع جنگنده‌های کره شمالی در این رویداد اشاره‌ای نکرد.
کره جنوبی و ژاپن روز پنج شنبه از اقدام کره شمالی در شلیک یک موشک بالستیک به سمت دریای ژاپن خبر داده بودند. بر اساس این گزارش، ستاد مشترک ارتش کره جنوبی اعلام کرده بود که کره شمالی یک موشک بالستیک از نوع نامشخص را به سمت دریای ژاپن شلیک کرده است.
در همین راستا، گارد ساحلی ژاپن شلیک این موشک را تأیید کرد و از کشتی‌های موجود در منطقه خواست به محل اصابت موشک نزدیک نشوند و در صورت یافتن لاشه و قطعات موشک مقامات را در جریان قرار دهند.
طرف ژاپنی به جزئیات بیشتر در این خصوص اشاره‌ای نکرده است و وزارت دفاع این کشور در حال جمع آوری اطلاعات پیرامون شلیک این موشک است.
کره شمالی از ابتدای سال میلادی جاری بیش از ۲۰ آزمایش موشکی را انجام داده است.
پنتاگون در هفته گذشته مدعی شد که کره شمالی در حال آماده شدن برای یک آزمایش هسته‌ای واقعی است. کره شمالی آخرین بار در سال ۲۰۱۷ بمب هسته‌ای را در سایت پونگی- ری آزمایش کرده بود. با این حال تونل‌های منتهی به تأسیسات زیرزمینی کره شمالی در سال ۲۰۱۸ در جریان مذاکرات صلح آمریکا و کره شمالی که در دوره ریاست جمهوری دونالد ترامپ برگزار شد، منفجر گردید، اما کارشناسان گفته اند که این تأسیسات دوباره قابلیت بازسازی و ساخت را خواهند داشت. امیدوارم از خبر ارسال نامه رئیس جمهور چین به کره شمالی قبل از کنگره حزب
کمونیسم
راضی بوده باشید.

ارسال نامه رئیس جمهور چین به کره شمالی قبل از کنگره حزب
کمونیسم  در تاریخ ۲۰۲۲-۱۰-۱۶ ۰۲:۴۷:۲۰