ارتش سوریه مانع حرکت کاروان نظامی آمریکا شد

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر ارتش سوریه مانع حرکت کاروان نظامی آمریکا شد به گزارش سوالات شرعی و احکام به نقل از خبرگزاری رسمی سوریه (سانا)، ارتش سوریه مانع حرکت یک کاروان نظامی اشغالگران آمریکایی در حومه الحسکه شد.
بر اساس این گزارش، یک پست ایست و بازرسی ارتش سوریه این کاروان نظامی آمریکا را که سعی بر ورود به روستای ام الخیر در حومه تل تمر واقع در حومه الحسکه را داشت بیرون راند.
منابع محلی در روستای ام الخیر به خبرنگار سانا گفتند که پست ایست و بازرسی ارتش سوریه واقع در اطراف روستای مذکور کاروان نظامی آمریکا متشکل از ۶ خودروی نظامی را که سعی داشت وارد روستا شود متوقف کرده و از منطقه بیرون راند.
لازم به ذکر است که دولت سوریه بارها تاکید کرده است که نظامیان آمریکا در شرق و شمال شرق این کشور هدفی جز غارت نفت ندارند و باید به حضور غیر قانونی آنها پایان داده شود.
«بسام صباغ» نماینده دائم دمشق در سازمان ملل متحد با اشاره به غارت ثروت‌های نفتی سوریه توسط آمریکا، تاکید کرد: باید حضور غیر قانونی این کشور در سوریه پایان یابد.
نماینده دائم سوریه در سازمان ملل در سخنانی در جریان جلسه شورای امنیت تاکید کرد: هرگونه حضور غیرقانونی نظامی در خاک سوریه نقض منشور سازمان ملل و نقض قوانین بین‌المللی است و باید فوراً پایان یابد.
بسام صباغ با اشاره به اقدامات یک جانبه و غیرقانونی آمریکا و ترکیه در خاک سوریه خاطرنشان کرد: مبارزه با تروریسم به اشکال مختلف و از بین بردن آن برای همیشه، تنها از طریق همکاری و هماهنگی کامل با دولت سوریه امکان پذیر است. امیدوارم از خبر ارتش سوریه مانع حرکت کاروان نظامی آمریکا شد راضی بوده باشید.

ارتش سوریه مانع حرکت کاروان نظامی آمریکا شد  در تاریخ ۲۰۲۲-۱۱-۰۵ ۰۲:۳۷:۱۵