اجرای ۵۰ برنامه طی هفته پدافند غیر عامل در آستارا

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر اجرای ۵۰ برنامه طی هفته پدافند غیر عامل در آستارا به گزارش خبرنگار سایت احکام، محمدرضا شهاب زاده شامگاه چهارشنبه در آخرین روز از هفته پدافند غیر عامل طی نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار کرد: پدافند غیر عامل جزو مهم‌ترین نکاتی است که باید مورد توجه همه مسئولان قرار گیرد.
فرماندار آستارا با اشاره به شعار سال پدافند غیر عامل در راستای منویات مقام معظم رهبری با عنوان «ایران پایدار، به وسعت ایمان، به بلندای امید» گفت: پدافند غیر عامل بر آگاه‌سازی و آمادگی جمعی در برابر مخاطرات و آسیب‌پذیری‌ها و برنامه‌ریزی و اطلاع‌رسانی و آمادگی مقابله با تهدیدات در تمامی حوزه‌ها، تخصص‌ها و زیرساخت‌ها تاکید دارد.
وی به اجرای ۵۰ برنامه متنوع طی هفته پدافند غیر عامل در شهرستان آستارا اشاره کرد و افزود: مانور نانوایی‌های دوگانه سوز شهرستان، غبار روبی از مزار شهدا، به صدا درآمدن زنگ پدافند غیر عامل در مدارس، تشکیل دوره آموزشی جلوگیری از انتشار بیماری‌های باکتریایی و ویروسی ماهیان خاویاری، دوره آموزشی مبارزه با آفات و بیماری‌های گیاهی در باغات، برپایی نمایشگاه پدافند غیر عامل در مدارس، مانور اطفای حریق با هماهنگی سپاه، نیروی دریایی ارتش، بسیج و مسئولین بندر در منطقه ویژه اقتصادی بندر آستارا از شاخص ترین برنامه‌ها اجرا شده در این هفته بوده است.
فرماندار آستارا ادامه داد: قطع تعدادی از درختان مهاجم پائولونیا با هماهنگی منابع طبیعی، حفاظت محیط زیست و جهاد کشاورزی، جمع آوری سنبل آبی از تالاب سفیر امید که توسط شهرداری و با همکاری سپاه و نظارت محیط زیست اجرا شد و تعدادی از برنامه‌های ورزشی همچون پیاده روی خانوادگی، کوهنوردی و مسابقات ورزشی از مهم‌ترین برنامه‌های هفته پدافند غیر عامل در شهرستان آستارا بوده است.
شهاب زاده همچنین یکی از اقدامات برجسته پدافند غیر عامل گیلان را راه اندازی نخستین دانشکده حفاظت از زیرساخت پدافند غیر عامل در گیلان عنوان کرد و گفت: طی آینده‌ای نزدیک شاهد فعالیت این دانشکده خواهیم بود. امیدوارم از خبر اجرای ۵۰ برنامه طی هفته پدافند غیر عامل در آستارا راضی بوده باشید.

اجرای ۵۰ برنامه طی هفته پدافند غیر عامل در آستارا  در تاریخ ۲۰۲۳-۱۱-۰۲ ۰۲:۳۸:۳۱