ائتلاف سعودی ۲ کشتی حامل سوخت یمن را توقیف کرد

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر ائتلاف سعودی ۲ کشتی حامل سوخت یمن را توقیف کرد به گزارش سوالات شرعی و احکام به نقل از المسیره، شرکت نفت یمن از توقیف دو کشتی حامل سوخت این کشور توسط ائتلاف سعودی خبر داد.
بر اساس این گزارش، شرکت نفت یمن اعلام کرد که ائتلاف متجاوز سعودی دو کشتی حامل بنزین برای یمن را توقیف کرد و مانع ورود آنها به بندر الحدیده شد.
عصام المتوکل سخنگوی رسمی شرکت نفت یمن تاکید کرد که ائتلاف متجاوز آمریکایی-سعودی همچنان به دزدی دریایی علیه کشتی‌های حامل فرآورده‌های نفتی برای یمن ادامه می‌دهد.
وی همچنین افزود که این ائتلاف روز پنج شنبه دو کشتی حامل بنزین با نام‌های «فیفیانا-انهونا» را پس از بازرسی اجباری در جیبوتی توقیف کرد.
المتوکل گفت که با توقیف این دو کشتی، شمار کشتی‌هایی که در توقیف ائتلاف سعودی هستند به چهار کشتی افزایش یافت.
سخنگوی شرکت نفت یمن در عین حال مسئولیت توقیف کشتی‌های سوخت یمن و پیامدهای آن در تشدید درد و رنج و مشکلات مردم این کشور را متوجه ائتلاف متجاوز سعودی و سازمان ملل متحد دانست.
لازم به ذکر است که شرکت نفت یمن پیش از این سازمان ملل متحد را شریک ائتلاف متجاوز سعودی در دزدی دریایی علیه کشتی‌های سوخت اعلام کرده بود که کشتی‌ها را به سمت نقطه توقیف و محل دزدی دریایی ائتلاف متجاوز روانه می‌کند.
توقیف کشتی‌های یمنی در شرایطی است که پیش از این، «مهدی المشاط»، رئیس شورای عالی سیاسی یمن اقدامات کشورهای عضو ائتلاف متجاوز سعودی به رهبری آمریکا مبنی بر توقیف کشتی‌های حامل سوخت یمن را محکوم کرده و گفته بود: اقدامات کشورهای عضو ائتلاف سعودی مبنی بر توقیف کشتی‌های حامل سوخت را با وجود بازرسی از این کشتی‌ها و صدور مجوزهای سازمان ملل، محکوم می‌کنیم.
پارلمان یمن هم ضمن محکوم کردن تداوم توقیف کشتی حامل مشتقات نفتی توسط ائتلاف متجاوز سعودی، این اقدام را نقض آتش بس اعلام شده از سوی سازمان ملل متحد ارزیابی کرد.
پارلمان یمن اعلام کرد: خواسته ما از شورای امنیت و سازمان ملل، ملزم کردن ائتلاف متجاوز به بازگرداندن نفت به مخازن یمن و حفاظت از بیمارستان‌هاست.
پارلمان یمن بر اهمیت پایبندی به آتش بس اعلام شده از جانب سازمان ملل، تلاش برای کاستن از درد و رنج ملت یمن و رفع موانع ایجاد شده از جانب ائتلاف متجاوز سعودی تاکید کرد.
«مهدی المشاط»، رئیس شورای عالی سیاسی یمن نیز اقدامات کشورهای عضو ائتلاف متجاوز سعودی به رهبری آمریکا مبنی بر توقیف کشتی‌های حامل سوخت یمن را محکوم کرده و گفته بود: اقدامات کشورهای عضو ائتلاف سعودی مبنی بر توقیف کشتی‌های حامل سوخت را با وجود بازرسی از این کشتی‌ها و صدور مجوزهای سازمان ملل، محکوم می‌کنیم. امیدوارم از خبر ائتلاف سعودی ۲ کشتی حامل سوخت یمن را توقیف کرد راضی بوده باشید.

ائتلاف سعودی ۲ کشتی حامل سوخت یمن را توقیف کرد  در تاریخ ۲۰۲۲-۱۲-۱۶ ۰۲:۳۸:۲۳