ائتلاف سعودی یک کشتی سوخت رسان دیگر برای مردم یمن را توقیف
کرد

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر ائتلاف سعودی یک کشتی سوخت رسان دیگر برای مردم یمن را توقیف
کرد
به گزارش سوالات شرعی و احکام به نقل از المسیره، یک کشتی حامل سوخت یمن از سوی ائتلاف متجاوز سعودی توقیف شد.
این خبر را شرکت نفت یمن اعلام کرد و گفت: «ائتلاف سعودی کشتی امپریوس را که حامل بنزین برای یمن بود، در آب‌های این کشور توقیف کرده است.»
«عصام متوکل»، سخنگوی شرکت نفت یمن با اعلام این خبر، افزود که این کشتی دارای مجوز از سوی سازمان ملل متحد بوده و حتی قبل از آن از سوی ائتلاف سعودی بازرسی شده بود.
هفته گذشته نیز، شرکت نفت یمن اعلام کرده بود که ائتلاف متجاوز سعودی دو کشتی حامل سوخت دیزل و بنزین یمن را برغم دریافت مجوزهای لازم توقیف کرده است. بر اساس اعلام شرکت نفت یمن، آن دو کشتی نیز مجوزهای لازم را از سازمان ملل دریافت کرده بودند و بازرسی‌های لازم نیز انجام شده بود.
شرکت نفت یمن همچنین ائتلاف متجاوز سعودی و سازمان ملل را مسئول کامل تداوم دزدی دریایی و مصادره مشتقات نفتی یمن عنوان کرد.
توقیف کشتی‌های یمنی در شرایطی است که پیش از این، «مهدی المشاط»، رئیس شورای عالی سیاسی یمن اقدامات کشورهای عضو ائتلاف متجاوز سعودی به رهبری آمریکا مبنی بر توقیف کشتی‌های حامل سوخت یمن را محکوم کرده و گفته بود: اقدامات کشورهای عضو ائتلاف سعودی مبنی بر توقیف کشتی‌های حامل سوخت را با وجود بازرسی از این کشتی‌ها و صدور مجوزهای سازمان ملل، محکوم می‌کنیم.
بنابر گزارش وبگاه «المسیرة»، رئیس شورای عالی سیاسی یمن تصریح کرد که ائتلاف متجاوز سعودی سعی دارد از طریق محاصره ظالمانه از جنبه انسانی برای تحقق دستآوردهای سیاسی که از تحقق آن در نبرد نظامی عاجز بود، بهره‌برداری کند.
علاوه بر این، جانشین رئیس ستاد مشترک ارتش دولت نجات ملی یمن در صنعا نیز ماه گذشته واکنش سازمان ملل متحد به توقیف کشتی‌های سوخت یمن توسط ائتلاف سعودی را خواستار شده بود. سرلشکر علی الموشکی گفته بود: «توقیف کشتی‌های سوخت توسط ائتلاف متجاوز سعودی نقض آشکار توافقنامه سوئد است که بر ورود کالاها به الحدیده تاکید دارد و سازمان ملل متحد باید در این خصوص موضع شفاف و آشکاری اتخاذ کند.»
علی الموشکی جانشین رئیس ستاد مشترک ارتش یمن پیش از این هم به شدت از سکوت جامعه بین المللی و سازمان ملل در قبال تشدید حملات ائتلاف تحت سرکردگی ریاض و نیز بمباران مناطق مختلف یمن انتقاد کرده بود. وی سکوت جامعه بین المللی و سازمان ملل را در راستای سرپوش گذاشتن بر جنایات ائتلاف سعودی و به مثابه همراهی با این ائتلاف برای ارتکاب جنایات بیشتر علیه ملت یمن دانست. الموشکی این سکوت را نادیده گرفتن رنج‌های ملت یمن دانست.
جانشین رئیس ستاد مشترک ارتش یمن به محاصره ظالمانه اعمال شده علیه یمن طی هشت سال گذشته و نیز کشتار غیرنظامیان یمنی و ویرانی روستاها، شهرها، مساجد و مدارس اشاره و اعلام کرده بود: ملت یمن حق مشروع در دفاع از خود در برابر حملات کشورهای ائتلاف تحت سرکردگی سعودی دارد. امیدوارم از خبر ائتلاف سعودی یک کشتی سوخت رسان دیگر برای مردم یمن را توقیف
کرد
راضی بوده باشید.

ائتلاف سعودی یک کشتی سوخت رسان دیگر برای مردم یمن را توقیف
کرد  در تاریخ ۲۰۲۲-۱۰-۱۸ ۰۲:۳۶:۴۴