آمریکا تصمیم به وارد کردن نام انصارالله در فهرست تروریستی
ندارد

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر آمریکا تصمیم به وارد کردن نام انصارالله در فهرست تروریستی
ندارد
به گزارش سوالات شرعی و احکام به نقل از الجزیره، «جان کربی»، هماهنگ کننده ارتباطات راهبردی شورای امنیت ملی کاخ سفید در سخنانی اعلام کرد که عملیات چندملیتی به رهبری ایالات متحده برای مقابله با حملات نیروهای یمنی در دریای سرخ فعالیت خواهد کرد.
کربی در سخنان خود تاکید کرد که ما در حال حاضر در حال بررسی وضعیت نیروهای یمنی هستیم، اما هنوز تصمیمی در مورد طبقه‌بندی نیروهای حوثی به عنوان یک سازمان تروریستی نگرفته‌ایم.
به گفته کربی، آمریکا و شرکای آن هر کاری که لازم باشد برای محافظت از کشتی‌ها در دریای سرخ انجام خواهند داد.
این مقام آمریکایی افزود: «نیروی ویژه دریایی یک ابتکار امنیتی چند ملیتی است که نظارت دریایی و دفاع از کشتی‌ها را انجام می‌دهد و کشتی‌ها و هواپیماهای کشورهایی که به گروه ضربت می‌پیوندند، با نیروهای آمریکایی در دریای سرخ همکاری خواهند کرد، هرچند پیوستن به نیروی دریایی داوطلبانه است و هر کشور با توجه به تصمیم خود، سطح مشارکتش را تعیین می‌کند.»
هماهنگ کننده ارتباطات راهبردی در کاخ سفید همچنین تاکید کرد که آمریکا و شرکا برای محافظت از کشتی‌ها در دریای سرخ آنچه را که لازم است انجام خواهند داد، هرچند واشنگتن امیدوار است که بتواند کشورها و قابلیت‌های دیگری را به نیروی دریای سرخ اضافه کند.
دو روز پیش نیز، مقامات دولت آمریکا به رسانه‌ها اعلام کرده بودند که در حال بررسی ارزش راهبردی هدف قرار دادن نیروهای مسلح یمن و دامن زدن به یک درگیری گسترده‌تر در خاورمیانه هستند. کشتی‌های نیروی دریایی آمریکا مستقر در منطقه همچنین بارها از جمله اوایل روز شنبه، پهپاد و موشک‌هایی که به ادعای آنان از یمن پرتاب شده بودند، هدف قرار داده‌اند.
به گزارش رسانه‌های آمریکایی، مقام‌های این کشور اعلام کرده‌اند که در مقابله با تهدیدات علیه نیروهای آمریکایی تردید نخواهند کرد. پیش از این، ناوشکن «یواس اس کارنی» آمریکا ادعا کرده بود که در اولین ساعات بامداد روز شنبه ۱۶ دسامبر، ۱۴ فروند پهپاد که توسط ارتش ملی یمن پرتاب شده بودند را در دریای سرخ رهگیری کرده است.
هفته گذشته نیز «جان کربی» هماهنگ کننده ارتباطات راهبردی شورای امنیت ملی آمریکا در پی استیصال دولت جو بایدن در برابر حمله‌های نیروهای مسلح یمنی علیه کشتی‌های اسراییلی در دریای سرخ به تلافی بمباران غزه از سوی رژیم اسراییل اعلام کرده بود که به دلیل حمله نیروهای مسلح یمن (انصارالله یمن) تردد کشتی‌های تجاری در دریای سرخ بسیار پرمخاطره شده است.
به گزارش شبکه المسیره، سرتیپ محمد القادری، فرمانده دفاع ساحلی نیروهای مسلح دولت نجات ملی یمن جمعه شب گفت که در صورت ادامه تجاوز رژیم صهیونیستی به غزه مرحله سومی وجود دارد که خیلی برای این رژیم سخت خواهد بود.
ژنرال چارلز کیو براون رییس ستاد مشترک ارتش آمریکا و فیاض الرویلی رییس ستاد کل ارتش عربستان سعودی نیز درباره آخرین تحولات منطقه از جمله تهدید علیه نیروهای آمریکایی در سراسر خاورمیانه و وضعیت غزه گفت‌وگوی تلفنی کرده‌اند.
لوید آستین، وزیر دفاع آمریکا نیز هفته گذشته در تماسی با خالد بن سلمان، وزیر دفاع عربستان سعودی، مدعی «نقش خطرناک ایران در مشاوره، تسلیح و آموزش یمنی‌ها (انصارالله)» شد. او همچنین گفت که در مورد تمایل واشنگتن برای همکاری با “شرکای همفکر برای ایمن کردن مسیر کشتیرانی جهانی” گفت‌وگو کرده است. امیدوارم از خبر آمریکا تصمیم به وارد کردن نام انصارالله در فهرست تروریستی
ندارد
راضی بوده باشید.

آمریکا تصمیم به وارد کردن نام انصارالله در فهرست تروریستی
ندارد  در تاریخ ۲۰۲۳-۱۲-۲۰ ۰۲:۳۹:۵۸