آمریکا به دنبال تشدید تنش ها در یمن است

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر آمریکا به دنبال تشدید تنش ها در یمن است به گزارش سوالات شرعی و احکام به نقل از المیادین، یک عضو دفتر سیاسی جنبش انصارالله یمن گفت که آمریکا به صورت مستقیم در یمن و مشخصاً در حضرموت حضور نظامی دارد.
بر اساس این گزارش، علی القحوم عضو دفتر سیاسی جنبش انصارالله یمن روز یکشنبه تاکید کرد که آمریکا، انگلیس و فرانسه با هدف سیطره بر تنگه باب المندب دست به تحرکاتی زده اند.
وی که با شبکه خبری المیادین گفتگو می‌کرد، افزود: امارات به دنبال ایجاد تغییرات جمعیتی در جزیره میون است و ما این اقدام خصمانه را از نزدیک دنبال می‌کنیم و اجازه انجام آن را نخواهیم داد. انصارالله برای صیانت از حاکمیت و استقلال یمن از توانایی نظامی برخوردار است.
القحوم گفت: دشمن باید بفهمد که یمن از توانمندی نظامی بالایی برخوردار است که می‌تواند از هویت ملی و مرزهای خود صیانت نماید. دولت نجات ملی یمن در صنعا به حمایت از کشتیرانی بین المللی طبق قوانین بین المللی پایبند است.
این عضو دفتر سیاسی جنبش انصارالله یمن تصریح کرد: آمریکا در یمن حضور مستقیم نظامی دارد و نظامیان این کشور مشخصاً وارد حضرموت شده اند. همچنین نظامیان انگلیس نیز در استان السایت احکامه مستقر هستند.
وی با بیان اینکه نظامیان آمریکایی و انگلیسی این هفته وارد یمن شده اند و به دنبال تشدید دور تازه ای از تنش‌ها هستند، تاکید کرد که مردم یمن آماده دفاع از کرامت خود و هر وجب از خاک کشورشان هستند.
دولت نجات ملی یمن در صنعا روز پنج شنبه گذشته ایالات متحده را به مانع تراشی مقابل تحقق صلح در یمن متهم کرده و مسئولیت جنگ و محاصره علیه این کشور را که بیش از ۷ سال است به طول انجامیده متوجه واشنگتن دانسته بود. امیدوارم از خبر آمریکا به دنبال تشدید تنش ها در یمن است راضی بوده باشید.

آمریکا به دنبال تشدید تنش ها در یمن است  در تاریخ ۲۰۲۲-۱۱-۰۷ ۰۲:۳۹:۲۲