آمریکا افراد و نهادهای جدید به فهرست تحریم های روسیه اضافه
کرد

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر آمریکا افراد و نهادهای جدید به فهرست تحریم های روسیه اضافه
کرد
به گزارش سوالات شرعی و احکام به نقل از تاس، وزارت خزانه‌داری آمریکا اعلام کرد که دولت آمریکا فهرست تحریم‌های ضدروسی خود را روز چهارشنبه افزایش داد و یک شهروند روس و دو شرکت مستقر در آلمان و امارات و شرکت‌های وابسته به آن‌ها را به فهرست تحریم‌ها افزود.
خزانه داری آمریکا با انتشار بیانیه‌ای گفت که با هماهنگی وزارت دادگستری و دفتر تحقیقات فدرال (FBI) و اداره کنترل دارایی‌های خارجی وزارت خزانه داری یک شبکه روسی را شناسایی شده است که فناوری‌های نظامی و حساس با کاربرد دوگانه را از آمریکا تهیه می‌کرد و آنها را در اختیار کاربران روسی قرار می‌داد.
خزانه داری آمریکا گفته است در نتیجه اتهامات ثابت شده علیه این شرکت‌ها به دلیل نقض تحریم، تمام دارایی‌های افراد و شرکت‌های آن‌ها در آمریکا مسدود خواهد شد و شهروندان و شرکت‌های آمریکایی از هرگونه ارتباط تجاری با آنها منع خواهند شد.
پیش از این، «جیمز اوبرایان»، هماهنگ‌کننده سیاست‌های تحریمی وزارت خارجه آمریکا اعلام کرده بود که واشنگتن به اعمال تحریم‌های جدید علیه روسیه ادامه خواهد داد.
وی با هشدار به روسیه و متحدانش نسبت به پیامدهای عملیات نظامی در اوکراین گفت عواقب این عملیات وخیم خواهد بود و آمریکا به تحریم‌های خود علیه مسکو ادامه خواهد داد.
ماه میلادی گذشته نیز وازرت خزانه‌داری آمریکا سند راهنمای اجرای سازوکار اعمال محدودیت بر قیمت نفت روسیه را منتشر کرد. در این سند آمده که آمریکا احتمالاً افراد و شرکت‌هایی را تحریم کند که نفت روسیه را با قیمت‌های بالاتر از سقف مشخص‌شده خریداری کنند.
وزارت خزانه‌داری آمریکا با بیان اینکه «با سایر کشورهای متحد برای تبادل اطلاعات درباره اعمال محدودیت بر قیمت نفت روسیه همکاری خواهیم کرد» تأکید کرد: آمریکا حتی پس از اجرای سازوکار تعیین سقف قیمت نفت روسیه، به تحریم‌ها علیه مسکو ادامه خواهد داد.
به نوشته خبرگزاری اسپوتنیک، تعیین سقف قیمت برای نفت روسیه، فرایندی جمعی از طرف کشورهایی است که توافق کرده‌اند با توجه به افزایش قیمت‌های انرژی در بازارهای جهانی، برای نفت روسیه قیمت مشخصی تعیین کنند و کسی نباید بالاتر از قیمت تعیین‌شده، نفت روسیه را خریداری کند. این فرآیند از ۵ دسامبر برای نفت خام روسیه و از ۵ فوریه ۲۰۲۳ هم برای فراوردهای نفتی روسیه اجرایی خواهد شد.
در مقابل نیز دولت روسیه تهدید کرده صادرات نفت به کشورهایی متوقف خواهد کرد که در اعمال تعیین سقف قیمت برای نفت روسیه مشارکت دارند. امیدوارم از خبر آمریکا افراد و نهادهای جدید به فهرست تحریم های روسیه اضافه
کرد
راضی بوده باشید.

آمریکا افراد و نهادهای جدید به فهرست تحریم های روسیه اضافه
کرد  در تاریخ ۲۰۲۲-۱۰-۲۰ ۰۲:۳۹:۳۶