آلمان برای سومین بار سفیر ایران را فراخواند

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر آلمان برای سومین بار سفیر ایران را فراخواند به گزارش سوالات شرعی و احکام به نقل از آناتولی، سخنگوی وزارت خارجه آلمان در ادامه مداخلات غرب در امور داخلی ایران اعلام کرد که سفیر ایران در برلین به وزارت خارجه آلمان فراخوانده شده است.
آندره‌آ ساسه، سخنگوی وزارت خارجه آلمان گفت: می‌توانم تأیید کنم که هم سفیر ما در تهران و هم سفیر ایران در برلین، برای ادای توضیحات به وزارت خارجه متبوع دو کشور فراخوانده شده‌اند.
وی اضافه کرد: ما موضع دولت فدرال (آلمان) را خیلی روشن اعلام کرده‌ایم.
از آغاز اغتشاشات در ایران که به بهانه درگذشت «مهسا امینی» در تاریخ ۱۶ سپتامبر (۲۵ شهریورماه) رخ داده، این سومین باری است که سفیر ایران در آلمان فراخوانده می‌شود.
پس از آنکه آنالنا بربوک، وزیر خارجه آلمان از اتخاذ موضعی سختگیرانه‌تر از سوی دولت آلمان علیه تهران خبر داد، روابط دیپلماتیک دو کشور رو به وخامت گذاشت.
وی در ادامه اقدامات مداخله‌جویانه غرب علیه تهران، با اشاره به اینکه آلمان محدودیت‌های ورود ایرانی‌ها به این کشور را تشدید خواهد کرد، گفت که «در روابط دوجانبه (با ایران) مراوده تجاری معمول در کار نخواهد بود.» امیدوارم از خبر آلمان برای سومین بار سفیر ایران را فراخواند راضی بوده باشید.

آلمان برای سومین بار سفیر ایران را فراخواند  در تاریخ ۲۰۲۲-۱۰-۲۹ ۰۲:۳۹:۲۲