۹۹ درصد جمعیت هدف گناوه غربالگری فشارخون و دیابت
شدند

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر ۹۹ درصد جمعیت هدف گناوه غربالگری فشارخون و دیابت
شدند
به گزارش خبرنگار سایت احکام، عصمت حیدری عصر سه‌شنبه در نشست شورای اداری شهرستان گناوه اظهار داشت: طرح سراسری پویش ملی غربالگری دیابت و فشارخون بالا همزمان با سراسر کشور در شهرستان گناوه از ۲۰ آبان ماه آغاز و تا ۱۵ دی ماه جاری ادامه دارد.
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه افزود: کل جمعیت هدف بالای ۱۸ سال شهرستان گناوه در این طرح، شامل ۶۱ هزار و ۹۶۴ نفر است.
وی گفت: از ابتدای اجرای طرح ملی سلامت تاکنون ۶۱ هزار و ۵۱۰ نفر از جمعیت هدف شهرستان گناوه در این طرح غربالگری شده‌اند که ۹۹.۲ درصد جمعیت هدف را شامل می‌شود.

وی بیان کرد: از ابتدای اجرای طرح ملی سلامت ۵۷۱ نفر بیمار جدید مبتلا به فشارخون و ۳۵۱ نفر بیمار دیابتی در شهرستان که اطلاعی از بیماری خود نداشتند پس از غربالگری شناسایی شدند که به سطوح بالاتر و مراکز درمانی ارجاع داده شدند تا تحت نظر متخصصان و درمان قرار گیرند.
حیدری با بیان اینکه وضعیت شهرستان گناوه در اجرای این طرح در استان در وضعیت خوبی قرار دارد، گفت: همزمان با اجرای این طرح همکاران شبکه بهداشت و درمان این شهرستان در نقاط مختلف به صورت ثابت و سیار از جمله در ادارات، بانک‌ها، بازار و درمانگاه‌ها، آزمایشگاه‌ها، در آئین‌های و تجمع‌های برگزار شده حضور و اقدام به غربالگری کردند.
رئیس شبکه بهداشت و درمان گناوه از همکاری فرمانداری و همه دستگاه‌ها و اداراتی که در اجرای طرح با شبکه بهداشت درمان همکاری داشتند تقدیر کرد. امیدوارم از خبر ۹۹ درصد جمعیت هدف گناوه غربالگری فشارخون و دیابت
شدند
راضی بوده باشید.

۹۹ درصد جمعیت هدف گناوه غربالگری فشارخون و دیابت
شدند  در تاریخ ۲۰۲۴-۰۱-۰۳ ۰۲:۴۱:۵۰