۸۷۰۰ هکتار از اراضی کشاورزی دیم لرستان آبی می‌شود

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر ۸۷۰۰ هکتار از اراضی کشاورزی دیم لرستان آبی می‌شود داریوش حسن نژاد در گفت و گو با خبرنگار سایت احکام با بیان اینکه سه هزار و ۳۰۰ هکتار از اراضی کشاورزی تحت پوشش شبکه آبیاری سد «مروک» قرار خواهد گرفت، اظهار داشت: ۳۰۰ هکتار دیگر نیز به زودی عملیاتی خواهد شد.
وی با اشاره به اینکه همچنین هزار هکتار از اراضی کشاورزی تحت پوشش شبکه سد «حوضیان» قرار گرفته است، گفت؛ هشت هزار و ۷۵۰ هکتار از اراضی کشاورزی لرستان طی امسال و سال آینده به اراضی آبی تبدیل خواهد شد.
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای لرستان با اشاره به افتتاح فاز اول ایستگاه پمپاژ آب «جایدر» تا شهریورماه امسال، گفت: در این راستا هراز هکتار از اراضی کشاورزی آبی خواهد شد.
حسن نژاد، بیان داشت: ایستگاه‌های پمپاژ «چم سایت احکام»، «نیله»، «اسماعیل آباد» و … نیز در آستانه بهره‌برداری قرار دارند.
وی با بیان اینکه دو سد «زیبا محمد» و شهید «بروجردی» استان به دلیل کمبود اعتبارات متوقف مانده‌اند، افزود: در این راستا اسناد مناقصه سد شهید «بروجردی» و همچنین «زیبا محمد» در حال آماده شدن است. امیدوارم از خبر ۸۷۰۰ هکتار از اراضی کشاورزی دیم لرستان آبی می‌شود راضی بوده باشید.

۸۷۰۰ هکتار از اراضی کشاورزی دیم لرستان آبی می‌شود  در تاریخ ۲۰۲۳-۰۶-۱۲ ۰۲:۳۹:۱۵