۸۰۰ آببندان در مازندران لایروبی می شود

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر ۸۰۰ آببندان در مازندران لایروبی می شود به گزارش خبرنگار سایت احکام، سید محمود حسینی پور شامگاه سه شنبه در گفتگو با خبرنگاران با اعلام اینکه به دلیل کمبود آب و بر اساس آمارها بیش از ۲ هزارو ۵۰۰ هکتار از شالیزارهای این شهرستان به زیر کشت برنج نرفته است، گفت،: بنا داریم با مدیریت هوشمند مشکلات آب کشاورزی این منطقه را برطرف کنیم.

وی با اشاره به اجرای طرح انتقال آب سد آیت الله صالحی مازندرانی به جویبارو زمین‌های کشاورزی منطقه پهناب و بالا زرین کلاً افزود: امروز تصمیمات خوبی در حوزه تأمین آب کشاورزی در شهرستان جویبار گرفته شد، افزود: با همکاری آب منطقه‌ای و جهاد کشاورزی حفر ۴ حلقه چاه با فوریت در منطقه پهناب تا ۱۰ روز آینده اجرایی خواهد شد.

استاندار مازندران در ادامه اظهار داشت: زهکشی اراضی کشاورزی و احیا دوباره مسیرهای سنتی و محلی انتقال آب در برطرف شدن چالش کم آبی کشاورزی منطقه مؤثر خواهد بود.

وی از لایروبی ۸۰۰ آببندان توسط قرارگاه امام حسن مجتبی درسطح استان خبر داد و افزود: برخی از آب بندان هادر جویبار لایروبی می‌شوند تا مشکل کم آبی شهرستان برطرف شود. امیدوارم از خبر ۸۰۰ آببندان در مازندران لایروبی می شود راضی بوده باشید.

۸۰۰ آببندان در مازندران لایروبی می شود  در تاریخ ۲۰۲۳-۰۶-۰۶ ۰۲:۳۸:۴۴