۷ هزار کنتور خراب در استان یزد تعویض شد

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر ۷ هزار کنتور خراب در استان یزد تعویض شد جلال علمدار در گفتگو با خبرنگار سایت احکام اظهار داشت: به منظور تامین آب پایدار برای مشترکان شهری و روستایی استان، در سال گذشته ٢٣ حلقه چاه حفر، ۴٩ حلقه چاه تجهیز و چهار ایستگاه پمپاژ در مدار بهره برداری قرار گرفته است.
وی عنوان کرد: چندین مخزن آب شرب از جمله فدک، غدیر خیرآباد، باغ خان و صفاییه نیز در حال ساخت است که تا پایان سال آینده به بهره برداری می‌رسد و با ورود این مخازن به مدار آب شرب استان، بیش از ١٧۵ مترمکعب به ظرفیت ذخایر آب شرب استان افزوده می شود.
علمدار بیان کرد: در راستای مدیریت مصرف و رصد آب ورودی به شبکه توزیع شهر یزد، چهار شیر گلوب با قطرهای ۶٠٠ و ٨٠٠ میلیمتر در این شبکه‌ نصب شده است.
وی با اشاره به اهمیت جلوگیری از هدررفت آب افزود: تعویض ۷ هزار کنتور خراب و نصب ٣٠٠ شیر پدالی در اماکن عمومی از جمله فعالیت‌های شرکت آبفا برای کاهش هدر رفت آب است. همچنین ٧٨٠ کیلومتر از شبکه توزیع آب در استان توسط تیم کارشناسی نشت یابی و ترمیم شده است.
مدیرعامل آبفای استان یزد به جذب ٧٠٠ میلیارد تومان اعتبار در سال گذشته اشاره و ابراز امیدواری کرد: با جذب اعتبارات لازم در سال جاری، پروژه های شرکت آبفای استان با سرعت بیشتری در مسیر بهره برداری قرار گیرد. امیدوارم از خبر ۷ هزار کنتور خراب در استان یزد تعویض شد راضی بوده باشید.

۷ هزار کنتور خراب در استان یزد تعویض شد  در تاریخ ۲۰۲۳-۰۹-۲۹ ۰۲:۴۱:۱۹