۷۰ درصد کفش ماشینی کشور در استان قم تولید می شود

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر ۷۰ درصد کفش ماشینی کشور در استان قم تولید می شود به گزارش خبرنگار سایت احکام، محسن امیدیان در حاشیه سومین روز از نمایشگاه تخصصی و بین المللی کفش قم در گفتگو با خبرنگاران گفت: صنعت کفش موجب رونق و بالندگی بسیاری از صنایع دابسته دیگر می شود که این امر در راستای ایجاد اشتغال بومی نیز موثر است.
مدیرکل برنامه‌ریزی و نظارت نهاد ریاست جمهوری با اشاره به جایگاه صنعت کفش استان قم در سطح ملی بیان کرد: هم اکنون ۷۰ درصد کفش ماشینی کشور در استان قم تولید می شود که این حجم از تولید بیانگر آن است که این محصول از جمله محصولات اصلی قم است و باید تلاش شود تا بازاریابی هایی برای صادرات کفش قم به سایر کشورهای جهان صورت گیرد.
امیدیان ادامه داد: استان قم در عرصه صنعت کفش سبقه طولانی دارد و از انجا که این صنعت در قم با اشتغال خانگی گره خورده است موجب توانمندسازی خانواده ها نیز می شود.
وی با اشاره به استقبال خوب صورت گرفته از نمایشگاه کفش استان قم بیان کرد: بر اساس انچه بیان شده تا کنون فعالان صنعت کفش از ۳۰ میلیت جهان از این نمایشگاه دیدن کردند که این امر در راسای معرفی کفش قم به دنیا بسیار موثر است.
مدیرکل برنامه‌ریزی و نظارت نهاد ریاست جمهوری ادامه داد: نمایشگاه کفش قم از جمله نمایشگاه های فاخر در سطح کشور است و در عرصه منطقه ای و جهانی نیز حرف هایی برای گفتن دارد و در امر معرفی توانمندی شرکت های داخلی تاثیرگذار است.
امیدیان گفت: حضور فعالان عرصه صنعت کفش از سایر کشورها در این نمایشگاه در راستای بسترسازی صادرات دارای اهمیت است.
هفتمین نمایشگاه تخصصی و بین‌المللی کفش قم با ۴۰۰ غرفه از ۲۶ دی ماه در محل نمایشگاه‌های بین‌المللی قم برپا شده و تا ۲۹ دیماه ادامه دارد. امیدوارم از خبر ۷۰ درصد کفش ماشینی کشور در استان قم تولید می شود راضی بوده باشید.

۷۰ درصد کفش ماشینی کشور در استان قم تولید می شود  در تاریخ ۲۰۲۴-۰۱-۱۹ ۰۲:۴۲:۳۰