۶۰ میلیارد ریال برای احداث مسکن مددجویان در رفسنجان هزینه
شد

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر ۶۰ میلیارد ریال برای احداث مسکن مددجویان در رفسنجان هزینه
شد
به گزاررش خبرنگار سایت احکام، عباس بلندی روز شنبه در جلسه مشارکت های بهزیستی در محل فرمانداری با اشاره به اینکه ۱۵۰ نوع خدمت از سوی این نهاد به مددجویان ارائه می شود، گفت: یکی از خدماتی که ارائه می شود آموزش مهارت های قبل ازدواج، مهارت های زندگی و فرزندآوری است که در سال گذشته بالغ بر ۹ هزار آموزش ها را دریافت کردند.
وی افزود: غربالگری شنوایی، بینایی و غربالگری اضطراب بین دانش آموزان را انجام می دهیم و در حال حاضر ۶ مرکز توانبخشی روزانه معلولین ذهنی، شنوایی و اوتیسم؛ یک مرکز سالمندان، ۵ مرکز ترک اعتیاد، ۱۵ مرکز مشاوره، دو مرکز نگهداری کودکان بی سرپرست و یک مرکز فیزیوتراپی را در سطح شهرستان داریم.
بلندی تصریح کرد: برخی مدجویان وسایل کمک توانبخشی به میزان ۱۰ میلییارد ریال نیاز دارند که در این راستا کمک خیرین را می طلبد.
وی بیان کرد: سال گذشته برای احداث مسکن مددجویان بالای ۶۰ میلیارد ریال هزینه کردیم اما ناکافی است. ساخت ۲۴ واحد مسکن را در دست اجرا داریم و هنوز ۴۰ مددجوی دیگر ما فاقد مسکن هستند.
حمید نجم الدینی مسئول دفتر خیرین و مشارکت های مردمی بهزیستی رفسنجان هم در این نشست بیان کرد: برای کاهش آسیب ها و معلولیت ها باید با تعامل با رسانه ها زمینه ارتقای سواد سلامت جامعه را فراهم ساخت.
وی افزود: اگر سطح سواد سلامت جامعه افزایش یابد قطعاً مردم با پیشگیری مانع ایجاد معلولیت‌ها می‌شوند.
عباس اسماعیلی سرپرست معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان هم در این جلسه آلودگی های ناشی از سموم کشاورزی و آلودگی های معادن در استان کرمان را عاملی مهم برای ایجاد معلولیت‌ها دانست.
وی افزود: برای جلوگیری از بروز معلولیت ها بحث انجام غربالگری ها و نیز افزایش سطح سواد سلامت جامعه مهم و موثر است. امیدوارم از خبر ۶۰ میلیارد ریال برای احداث مسکن مددجویان در رفسنجان هزینه
شد
راضی بوده باشید.

۶۰ میلیارد ریال برای احداث مسکن مددجویان در رفسنجان هزینه
شد  در تاریخ ۲۰۲۳-۰۶-۰۳ ۲۳:۲۱:۴۳