۶۰درصد اعتبارات سفر رئیس جمهور به آذربایجان غربی تخصیص
یافت

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر ۶۰درصد اعتبارات سفر رئیس جمهور به آذربایجان غربی تخصیص
یافت
به گزارش سوالات شرعی و احکام به نقل از استانداری آذربایجان غربی، حسین سپهری در این زمینه افزود: تعهد اعتباری امسال برای اجرای طرح‌های مربوط به مصوبات سفر رئیس جمهور به استان، سه هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان بود که از این میزان ۲ هزار میلیارد تومان تخصیص و تحقق یافته است.
وی اضافه کرد: در سفر رئیس جمهور به آذربایجان غربی، ۱۵۷ مصوبه با اعتبار ۲۰ هزار میلیارد تومان در حوزه عمرانی و ۳۰ هزار میلیارد تومان در حوزه اقتصادی و سرمایه گذاری، حمایت از اقشار آسیب پذیر، اشتغال، ازدواج و مسکن جوانان و محرومان به تصویب رسید که یک مزیت و پتانسیل برای پیشرفت و ارتقای شاخص‌های توسعه استان بوده و باعث احیای ظرفیت‌های منطقه‌ای خواهد شد.
سپهری ادامه داد: هر چند تمامی بخش‌های استان از این مصوبات دارای سهم قابل توجهی هستند ولی با توجه به اولویت بندی صورت گرفته در راستای حل مشکلات زیرساختی استان، حوزه راه بیشترین میزان اعتبار مصوب را با هفت هزار میلیارد تومان به خود اختصاص داده است.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی آذربایجان غربی اظهار کرد: جهاد کشاورزی با سه هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان، بخش آب با سه هزار میلیارد تومان و نوسازی مدارس با ۲ هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان، بعد از راه بیشترین سهم اعتبارات عمرانی را داشته‌اند.
وی گفت: بخش مهم مصوبات سفر رئیس جمهور، توجه به محرومیت زدایی و مناطق محروم و نقش تأثیر گذار دستگاه‌های حمایتی مثل بنیاد مستضعفان، ستاد اجرایی فرمان امام، بنیاد برکت و صندوق کار آفرینی امید در راستای حل مشکلات محرومان در این مصوبات بوده است.
سپهری تاکید کرد: بیش از ۹۰ درصد از منابع این مصوبات از منابع ملی و ۱۰ درصد از منابع استانی است که در راستای تحقق عدالت منطقه‌ای، رفع چالش‌های اساسی استان، ریل گذاری درست، اصولی و هدفمند و با اصلاح رویه‌های گذشته و توزیع بهینه منابع با اولویت رفع نابرابری‌های منطقه‌ای صورت گرفته است و به طور قطع به ارتقای شاخص‌های توسعه و برخورداری از عدالت منطقه‌ای کمک خواهد کرد.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی آذربایجان غربی ادامه داد: نقطه مثبت و تأثیرگذار سفر استانی رئیس جمهور به استان، ایجاد امید و نشاط بین مردم و بازسازی اعتماد مردم با دیدارهای چهره به چهره با مردم و بازدید از طرح‌ها با نگاه بین مردم و با مردم بودن برای رفع مشکلات استان بود. امیدوارم از خبر ۶۰درصد اعتبارات سفر رئیس جمهور به آذربایجان غربی تخصیص
یافت
راضی بوده باشید.

۶۰درصد اعتبارات سفر رئیس جمهور به آذربایجان غربی تخصیص
یافت  در تاریخ ۲۰۲۲-۱۲-۱۳ ۰۲:۳۹:۱۹