۵ سند هویتی برای افراد واجد شرایط رای تعیین شد

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر ۵ سند هویتی برای افراد واجد شرایط رای تعیین شد به گزارش سوالات شرعی و احکام به نقل از استانداری آذربایجان غربی، محمدتقی شاهچراغی روز سه‌شنبه در جلسه ستاد انتخابات آذربایجان غربی در ارومیه اظهار کرد: با توجه به فرایند جدید انتخابات، شخص واجد شرایط می‌تواند فقط یک بار با ارائه یکی از پنج مدارک هویتی خود شامل شناسنامه، کارت ملی، گذرنامه، گواهینامه و پایان خدمت در رأی گیری شرکت کند و این مدارک هویتی از طریق دستگاه احراز هویت مستقر در شعب اخذ رأی تأیید و ثبت می‌شود.
وی اضافه کرد: برای شرکت در انتخابات ۱۴۰۲ نظیر سال‌های پیش صرفاً داشتن شناسنامه ملاک نیست بنابراین هر کسی با داشتن یکی از مدارک پنج گانه می‌تواند حضور خود را ثبت و رأی خود را به صندوق‌ها بیندازد.
رئیس ستاد انتخابات کشور با بیان اینکه تمامی مسائل نرم افزاری و سخت افزاری انتخابات مورد بررسی و صحت سنجی قرار می‌گیرد، ادامه داد: یکی از دغدغه‌های اصلی در این دوره از انتخابات، موضوع فناوری ارتباطات و زیرساخت‌ها است تا دور افتاده‌ترین روستاها نیز در این انتخابات الکترونیکی بتوانند به راحتی در محل زندگی خود رأی را ثبت کنند که زیرساخت‌های لازم در حال تکمیل است.
شاهچراغی افزود: از ماه‌ها پیش دوره‌های آموزشی متعددی برای مدیران و عوامل اجرایی شعب اخذ رأی برگزار شده است که این آموزش‌ها در سطح عموم مردم و سطح عوامل اجرایی همچنان ادامه خواهد داشت.
وی اضافه کرد: یکی از مهمترین وظایف ما تسهیل در روند اخذ رأی از مردم است و به این منظور اقدامات نوآورانه و برنامه ریزی های متعددی صورت گرفته و ما معتقد هستیم که اجرای خوب انتخابات در همه ابعاد ازجمله مشارکت مردم اثر گذار است.
معاون سیاسی وزیر کشور با اشاره به قدرت رسانه‌ها در انتخابات افزود: مطبوعات و رسانه‌های محلی در تبیین ابعاد مختلف انتخابات همراه مردم باشند و با اطلاع رسانی مناسب درصدد ثبت حضور مردم در ۱۱ اسفند برای انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان باشند.
دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و ششمین انتخابات مجلس خبرگان رهبری ۱۱ اسفند در تمامی شهرها و روستاهای کشورمان برگزار خواهد شد. امیدوارم از خبر ۵ سند هویتی برای افراد واجد شرایط رای تعیین شد راضی بوده باشید.

۵ سند هویتی برای افراد واجد شرایط رای تعیین شد  در تاریخ ۲۰۲۴-۰۱-۲۴ ۰۲:۴۲:۴۵