۵ درصد از جمعیت غزه کشته، زخمی یا مفقود شده‌اند

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر ۵ درصد از جمعیت غزه کشته، زخمی یا مفقود شده‌اند به گزارش سوالات شرعی و احکام به نقل از المیادین، «عدنان ابوحسنه»، سخنگوی آنروا وابسته به سازمان ملل با ابراز نگرانی از ادامه جنگ و بمباران غزه اعلام کرد که با استناد به آمار وزارت بهداشت فلسطینی باید نتیجه گرفت که جنگ در غزه باعث شده که حداقل ۵ درصد از جمعیت نوار غزه کشته، زخمی یا مفقود شوند.
ابوحسنه همچنین افزود: «وضعیت انسانی پس از شیوع بیماری‌های مختلف به شدت بحرانی شده است و در وضعیت فعلی با فروپاشی نظام بهداشت و درمان غزه، بیماری‌های روده‌ای ۴ برابر، بیماری‌های مربوط به قفسه سینه ۵ برابر و بیماری‌های پوستی ۳ برابر شده است و این شرایط بسیار خطرناک است.»
بر اساس گزارش‌ها، ساعتی پیش دست کم ۹ شهید در اثر بمباران خانه خانواده العمور در شهر الفخاری در شرق خان یونس به ثبت رسیده است.
با این حال، المیادین به نقل از رسانه‌های اسرائیلی گزارش داده است که مقامات تل آویو معتقدند که تا کنون به سختی می‌توان گفت که در نبردها بویژه در جبهه شمال به دستاوردی رسیده ایم.
مرکز اطلاع رسانی فلسطین نیز اعلام کرده است که حداقل ۱۶ نظامی مجروح دیگر صهیونیستی به بیمارستان سوروکا در مناطق اشغالی منتقل شدند.
بیمارستان سوروکا در بئر السبع اعلام کرد که در ۲۴ ساعت گذشته ۱۶ نظامی مجروح دیگر در غزه به این بیمارستان منتقل شدند.
حال یکی از این نظامیان وخیم گزارش شده است.
مسئولان بیمارستان سوروکا اعلام کردند که از آغاز جنگ در غزه تاکنون ۲۳۴۶ نظامی مجروح اسرائیلی به این بیمارستان منتقل شدند.
همچنین ارتش رژیم صهیونیستی اذعان کرد که در ۲۴ ساعت گذشته ۴۹ نظامی صهیونیست در نبردهای زمینی در نوار غزه زخمی شده‌اند.
ارتش رژیم صهیونیستی اعلام کرد که از آغاز حمله زمینی این رژیم به نوار غزه تاکنون ۹۲۱ نظامی صهیونیست زخمی شده‌اند.
بر اساس اذعان ارتش رژیم صهیونیستی از این ۹۲۱ نظامی، ۲۰۶ نظامی به شدت زخمی شده‌اند، ۳۴۰ نظامی با آسیب متوسط و ۳۵۷ نظامی دیگر نیز آسیب‌های جزئی دیده‌اند.
ارتش رژیم صهیونیستی کمی پیش‌تر اذعان کرده بود که ۳ نظامی صهیونیست در ساعات گذشته به هلاکت رسیده‌اند؛ بر اساس توضیحات جدیدی که از سوی ارتش رژیم صهیونیستی ارائه شده، یکی از این نظامیان سرگرد و معاون فرمانده گردان ۱۹۸ تیپ ۴۶۰ زرهی، نظامی دیگر سروان و فرمانده یکی از گروهان‌های گردان ۵۲ و نظامی سوم گروهبان یکمِ جمعی لشگر هفتم ارتش رژیم صهیونیستی بوده است.
این آمار در حالی از سوی ارتش رژیم صهیونیستی مطرح می‌شود که شمار دقیق نظامیان صهیونیست کشته و زخمی‌شده به دست مبارزان مقاومت در غزه بسیار فراتر از آمار اعلامی از سوی ارتش این رژیم است و رژیم صهیونیستی در تلاش است با پنهان‌داشتن شمار دقیق تلفات خود از فشارهای محافل سیاسی صهیونیستی و شهرک‌نشینان صهیونیست بگریزد و روی شکست‌های خود سرپوش بگذارد.
از طرف دیگر، «ابوعبیده»، سخنگوی گردان‌های قسام در سخنانی تاکید کرد که نبرد طوفان الاقصی دشمن صهیونیستی را در مسیر زوال و نابودی قرار داد و پس از ۸۳ روز نبرد مجاهدان ما در میدان همچنان در حال رویارویی با دشمن هستند. به گفته ابوعبیده، «۸۲۵ خودروی زرهی دشمن را منهدم کردیم و در دو روز گذشته ۳ بالگرد اسرائیلی را هدف قرار دادیم.»
سخنگوی گردان‌های قسام افزود: «ضربه قرن را به دشمن وارد کردیم و به همه دنیا گفتیم که ما ملتی هستیم که به دنبال حق و آزادی در زندگی هستیم. مجاهدان ما عملیات‌هایی ویژه را از طریق بازاستفاده موشک‌های منفجر نشده دشمن اجرا کردند.» امیدوارم از خبر ۵ درصد از جمعیت غزه کشته، زخمی یا مفقود شده‌اند راضی بوده باشید.

۵ درصد از جمعیت غزه کشته، زخمی یا مفقود شده‌اند  در تاریخ ۲۰۲۳-۱۲-۲۹ ۰۲:۳۸:۲۷