۵۴ هزار خدمت رایگان بهداشتی به کودکان دیر ارائه شد

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر ۵۴ هزار خدمت رایگان بهداشتی به کودکان دیر ارائه شد مینا رستمی در گفت‌وگو با خبرنگار سایت احکام با اشاره به هفته ملی کودک، اظهار داشت: هفته ملی کودک فرصتی است تا جامعه به وجود و نیازهای کودکان توجه بیشتری داشته باشد و برنامه‌هایی برای مراقبت و حمایت از آنان انجام دهد.
وی افزود: بهداشت و درمان توجه ویژه‌ای به کودکان به عنوان یکی از تاثیرگذارترین گروه‌های سنی در پویایی و جوانی جمعیت دارد و بیش از ۲۰ نوع خدمت و مراقبت بهداشتی رایگان برای این گروه تعریف و در دست اجرا دارد.
مسئول برنامه سلامت کودکان شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر بیان کرد: واکسیناسیون، سنجش بینایی و شنوایی، ارزیابی وزن، قد و دور سر، معاینه پزشکی، ارزیابی علائم و نشانه‌های خطر بیماری، ارائه مکمل‌ها ، بررسی وضعیت تغذیه، مراقبت دهان و دندان، غربالگری تکامل کودکان ، ارزیابی تیروئید و PKU و سلامت روان از جمله مراقبت‌های بهداشتی است که توسط بهورزان و مراقبین سلامت جهت کودکان بصورت رایگان ارائه می‌شود.
رستمی اضافه کرد: طی ۶ ماه ابتدای سال جاری ۵۴ هزار و ۱۶۶ مراقبت بهداشتی به صورت رایگان به کودکان این شهرستان ارائه شده است.
وی یادآور شد: برگزاری کلاس‌ها آموزشی با موضوعات مربوط به کودک و خانواده با هدف آگاهی بخشی به مخاطبان بزرگسال و اولیای تربیتی از مهم‌ترین برنامه‌های هفته ملی کودک در این شهرستان است.
هفته ملی کودک از ۱۵ تا ۲۲ سایت احکامماه بوده که شورای سیاست گذاری هفته‌ی ملی کودک، شعار “کودکی بهتر، زندگی بهتر” را برای گرامیداشت این هفته در نظر گرفته است. امیدوارم از خبر ۵۴ هزار خدمت رایگان بهداشتی به کودکان دیر ارائه شد راضی بوده باشید.

۵۴ هزار خدمت رایگان بهداشتی به کودکان دیر ارائه شد  در تاریخ ۲۰۲۳-۱۰-۱۰ ۰۲:۴۱:۰۷