۵۰ درصد تردد زوار اربعین مربوط به مرز مهران است

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر ۵۰ درصد تردد زوار اربعین مربوط به مرز مهران است به گزارش خبرنگار سایت احکام، سردار احمدرضا رادان شامگاه جمعه در گفتگوی زنده تلویزیونی اظهار کرد: فقط افرادی که برای خروج از کشور مرز سایت احکامان را در سامانه سماح انتخاب کرده‌اند می‌توانند از سایر مرزها وارد عراق شوند.
وی افزود: تا ساعت ۱۸ امروز ۷۰۰ هزار زائر از مرزها خارج شده‌اند که حدود ۵۰ درصد آن مربوط به مرز سایت احکامان بوده است.
سردار رادان با اشاره به تمهیدات پیش بینی شما از طرف ایران و عراق برای افزایش واحدهایی که بتوانند گذرها را چک کرده و خارج کنند، اظهار کرد: در مرز سایت احکامان گذرنامه‌ها فقط در طرف ایران چک می‌شود و در عراق فقط سایت احکام می‌شود.
وی با بیان اینکه تعداد گیت ها دو برابر سال گذشته شده است، گفت: از ابتدای ماه محرم بیش از یک میلیون و ۸۰۰ هزار درخواست برای صدور یا تمدید گذرنامه شده است.
سردار رادان افزود: از مردم عزیز خواهش می‌کنیم که تنها مرز سایت احکامان را برای خروج انتخاب نکنند زیرا پیش بینی می‌شود در روزهای آینده به ویژه جمعه به شدت حجم ورود به مرزها افزایش یابد و با وجود کاهش در بررسی‌ها می‌تواند ایستای هموطنان در مرز سایت احکامان را افزایش دهد.
فرمانده فراجا بیان کرد: همچنین از ابتدای ماه صفر تاکنون بیش از ۶۵۰ هزار نفر از مرزهای ایران خارج و ۱۳۰ هزار نفر وارد شده‌اند. امیدوارم از خبر ۵۰ درصد تردد زوار اربعین مربوط به مرز مهران است راضی بوده باشید.

۵۰ درصد تردد زوار اربعین مربوط به مرز مهران است  در تاریخ ۲۰۲۳-۰۸-۲۶ ۰۲:۳۹:۵۱