۴ شهرک بزرگ صنعتی یزد زیر پوشش خط سبز آبرسانی صنایع قرار
می‌گیرند

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر ۴ شهرک بزرگ صنعتی یزد زیر پوشش خط سبز آبرسانی صنایع قرار
می‌گیرند
به گزارش خبرنگار سایت احکام، جواد محجوبی روز سه‌شنبه در بازدید خبرنگاران از پروژه خط سبز آبرسانی صنایع اظهار داشت: آب کیفی که از منابع آبی استان و سفره های آب زیرزمینی یزد در اختیار صنایع این استان قرار دارد، می تواند در سایر مصارف مورد استفاده قرار گیرد و در عوض برای صنایع از آب‌های غیرمتعارف استفاده شود.
وی عنوان کرد: بر این اساس، خط سبز آبرسانی صنایع راه اندازی شده تا آب حاصل از پساب را جایگزین آب سفره های زیرزمینی مورد استفاده صنایع یزد قرار دهیم.
محجوبی ادامه داد: در نیمه دوم سال ۱۴۰۱ عملیات اجرایی این پروژه آغاز شد و در حال حاضر ۲۱ هزار و ۵۰۰ متر خط انتقال پساب در حال اجراست.

معاون تحقیق و توسعه شرکت آب منطقه ای یزد عنوان کرد: ۶۰ میلیارد تومان برای خرید لوله و اتصالات و ۴۰ میلیارد تومان نیز برای هزینه های اجرای این طرح هزینه شده است.
وی اظهار داشت: بر اساس برنامه زمان بندی انجام شده، در صورتی که مشکل مالی در مسیر اجرای طرح پیش نیاید، این بخش از پروژه که نیروگاه سیکل ترکیبی آغاز شده و تا فولاد آلیاژی ادامه می یابد، سایت احکامماه امسال بهره برداری می شود.
محجوبی با بیان اینکه این پروژه در مجموع چهار شهرک صنعتی بزرگ استان یزد را زیر پوشش قرار می دهد، عنوان کرد: این پروژه تا پایان سال ۱۴۰۵ به طول می انجامد.
۱۸ طرح آبرسانی در یزد در دست اجراست
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان یزد نیز در این بازدید با حضور در جمع خبرنگاران اظهار داشت: ۱۸ طرح در حوزه آبرسانی با اعتبار ۱,۵۰۰ میلیارد تومان در سطح استان در دست اجراست که این طرح‌ها جدا از طرح بزرگ انتقال آب به استان است.
محمدمهدی جوادیان زاده با اشاره به برخی از پروژه های بزرگ آبرسانی استان یزد عنوان کرد: مخازن ۵۰ هزار مترمکعبی شحنه، مخزن ۴۰ هزار متر مکعبی سنگاوی، حفر چاه‌های جدید، سفیدکوه و زین آباد و خطوط انتقال چرخابی از جمله این طرح‌هاست.

وی عنوان کرد: تعدادی از این طرح ها در مرحله بهره برداری است و در آینده نزدیک وارد مدار بهره‌برداری می‌شود.
جوادیان زاده در بخش دیگری از سخنان خود متوسط بارش استان را ۳۸ درصد بارندگی کشور بیان کرد و افزود: باید از قطره قطره آب همانند گذشتگان استفاده بهینه کرد.
وی با اشاره به کمبود و کسری منابع آب متعارف در دنیا عنوان کرد: برای رفع این مشکل به منابع آب غیر متعارف آب دریا و پساب روی آورده شده است.
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان یزد با بیان اینکه اکنون ۳۰ درصد پساب آب شهر یزد جمع اوری می شود ادامه داد: شرکت آب منطقه ای استان هم برای تامین آب صنایع طرح خط سبز آبرسان به این بخش را در دست اجرا دارد. امیدوارم از خبر ۴ شهرک بزرگ صنعتی یزد زیر پوشش خط سبز آبرسانی صنایع قرار
می‌گیرند
راضی بوده باشید.

۴ شهرک بزرگ صنعتی یزد زیر پوشش خط سبز آبرسانی صنایع قرار
می‌گیرند  در تاریخ ۲۰۲۳-۰۶-۲۸ ۰۲:۳۹:۵۰