۴۵ میلیارد تومان برای بازارچه های مرزی ایلام اختصاص
یافت

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر ۴۵ میلیارد تومان برای بازارچه های مرزی ایلام اختصاص
یافت
به گزارش خبرنگار سایت احکام، حسن بهرام نیا عصر روز شنبه در جمع مردم محله سبزی آباد شهر ایلام با اشاره دستاوردهای سال گذشته استان در حوزه‌های مختلف، گفت: سال گذشته ۲۰ کیلومتر بزرگراه جدید ایجاد کردیم و برای اولین بار زوار از جاده چهار خطه استفاده کردند و برای نخستین بار بود که در طول تاریخ اربعین، مسیر ایلام – سایت احکامان یک طرفه نشد.
وی افزود: در ایام نوروز میزان مرگ و میر ناشی از تصادفات ۲۵ درصد و میزان کل تصادفات در مقایسه با سال گذشته ۵۰ درصد کاهش یافت.
نماینده عالی دولت در استان به پروژه سامانه گرمسیری بعنوان یکی از مهم‌ترین پروژه‌های استان اشاره کرد و گفت: با افتتاح فاز نخست این پروژه که یک‌هزار و ۷۰۰ میلیارد در طول یک سال هزینه شده و امسال به بهره‌برداری می‌رسد بیش از ۲ هزار هکتار از زمین‌های شهرستان سایت احکامان آبرسانی می‌شوند.
استاندار ایلام ادامه داد: سال آینده با بهره‌برداری از فاز دوم این پروژه بزرگ، ۱۰ هزار از اراضی استان زیر پوشش قرار می‌گیرد. هزینه صرف شده سال گذشته و امسال به بیش از ۲ هزار میلیارد تومان می‌رسد.
۱۷ هزار شغل در استان ایلام ایجاد شد
وی اضافه کرد: پرونده مالیاتی نفت و گاز پس از ۴۰ سال به استان بازگردانده شد که عایدات زیادی برای استان دارد، سال گذشته از قِبل آلایندگی‌ها و ارزش افزوده ۲۴۰ میلیارد تومان بین شهرداری‌های، دهیاریها، مراکز بهداشت و درمان و امور عشایری توزیع شد.
نماینده عالی دولت در استان به طرح نهضت ملی مسکن در استان اشاره کرد و گفت: سهم استان ایلام از طرح نهضت ملی مسکن ۳۲ هزار واحد که ۱۲ هزار مسکن شهری، ۸ هزار مسکن روستایی و مابقی در حوزه بافت فرسوده و خودمالکی است.
وی به حل مشکل زمین‌های طایفه کایدخورده دهلران پس از سال‌ها اشاره و بیان داشت: با اقدامات انجام شده و پیگیری‌های مستمر پس از سال‌ها یک هزار و ۳۶۲ قطعه زمین به طایفه کایدخورده واگذار شد.
استاندار ایلام با تاکید بر بازگشایی بازارچه‌های سه گانه استان، گفت: ۴۵ میلیارد تومان برای بازارچه‌های استان چیلات، هلاله شمالی و چنگوله اختصاص یافته که هفته گذشته پروژه راه دسترسی هلاله شمالی با اعتبار ۲۱ میلیارد تومان کلنگ‌زنی شد.
وی با کسب رتبه برتر اشتغال ایلام در کشور نیز اشاره و یادآور شد: در سالی که گذشت ۱۷ هزار و ۸۰۰ شغل ایجاد شد که بخش اعظمی از این اشتغال در شرکت‌های حوزه نفت و گاز، واحدهای تولیدی، از محل تسهیلات بانکی و تزریق سرمایه در کارخانجات ایجاد شده است و متقاضیان در مجموعه‌هایی نظیر «مینی ان جی ال» «ان جی ال ۳۱۰۰»، فاز توسعه پالایشگاه گاز و توسعه ارغوان گستر، پتروشیمی واحدهای تولیدی مشغول بکار شدند.
پیگیری برای رفع معارض و تامین اعتبار لازم برای ساخت دیوار حایل در محله شهرک هجرت، پوشش روشنایی کامل پارک محله هجرت، ایجاد چندین سرعت‌گیر در معابر اصلی شهرک هجرت، جدول‌کشی، ترمیم آسفالت و لکه‌گیری تا دو هفته آینده، نصب سطل‌های زباله، پیگیری سند تک برگ منازل، رفت مشکل سرمایشی مسجد محله و ایجاد نانوایی از جمله خواسته‌های مردم محله شهرک هجرت بود که در این نشست مصوب شد طبق زمانبندی مشخص این خواسته‌ها اجرایی شوند. امیدوارم از خبر ۴۵ میلیارد تومان برای بازارچه های مرزی ایلام اختصاص
یافت
راضی بوده باشید.

۴۵ میلیارد تومان برای بازارچه های مرزی ایلام اختصاص
یافت  در تاریخ ۲۰۲۳-۰۶-۱۸ ۰۲:۴۰:۵۸