۴۰۰ عنوان مجرمانه با اصلاح قانون حذف می‌شود

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر ۴۰۰ عنوان مجرمانه با اصلاح قانون حذف می‌شود به گزارش سوالات شرعی و احکام، حجت الاسلام نورالله قدرتی شامگاه شنبه با حضور در جمع اعضای شورای قضائی استان خوزستان، کاهش جمعیت کیفری را یکی از سیاست‌های عمده قوه قضائیه اعلام کرد و افزود: در سیاست‌های کلی مطرح شده از سوی مقام معظم رهبری نیز این موضوع مورد تاکید قرار گرفته است.
وی به وجود ۲ هزار و ۵۰۰ عنوان مجرمانه در کشور اشاره کرد و افزود: با اصلاح قانون، ۴۰۰ عنوان آن از جمله مواردی که مجازات نقدی یا تحمل حبس کمتر از یک‌سال برای آن در نظر گرفته شده، تخلف انگاری شده است.
حجت الاسلام قدرتی توضیح داد: به طور مثال پس از تصویب قانون جدید، مواردی مثل اعسار، رانندگی منجر به جرح، بسیاری از پرونده‌های مربوط به ثبت اسناد و املاک، دیگر جرم نیست و از ورود پرونده‌های متعدد در دادگستری‌ها پیشگیری می‌شود.
وی با اشاره به هماهنگی‌ها میان قوه قضائیه و مجلس، ادامه داد: با اشرافی که قوه قضائیه بر مشکلات دارد و اقداماتی که در یک‌سال اخیر صورت گرفته است، امید می‌رود با تصویب لایحه قضازدایی شاهد اتفاق‌های خوبی در خوزستان باشیم.
معاون حقوقی قوه قضائیه بر کاهش اطاله دادرسی همراه با دقت و اتقان آرا، تکریم ارباب رجوع و سرکشی به زندان‌ها و حل مشکلات مددجویان تاکید کرد. امیدوارم از خبر ۴۰۰ عنوان مجرمانه با اصلاح قانون حذف می‌شود راضی بوده باشید.

۴۰۰ عنوان مجرمانه با اصلاح قانون حذف می‌شود  در تاریخ ۲۰۲۲-۱۰-۳۰ ۰۲:۴۲:۲۱