۴۰هزار واحد مسکونی در شهرک پرنیان قم احداث می‌شود

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر ۴۰هزار واحد مسکونی در شهرک پرنیان قم احداث می‌شود به گزارش خبرگزاری‌سایت احکام، حسین زنجیرانی فراهانی اظهار کرد: شهرک جدید التاسیس پرنیان در ۲۱ کیلومتر پردیسان، محدوده روستای قلعه چم قرار دارد که ساخت بیش از ۴۰ هزار واحد مسکونی در بلند مدت سیاست گذاری شده و توسعه همه جانبه آن در دستور کار استان است.
وی افزود: در این شهرک عملیات ساخت واحدها از ابتدای آبان ماه آغاز شده است که پیش بینی می‌شود ظرف مدت دو سال ساخت خانه‌های این شهرک در فاز اول به پایان برسد.
زنجیرانی توضیح داد: فاز اول این شهرک ۱۷۰ هکتار است که ۱۱۳۵ واحد مسکونی نهضت ملی و یک هزار قطعه زمین جوانی جمعیت در این فاز احداث و یا واگذار می‌شود.
وی بیان کرد: در شهرک پرنیان، ساخت خانه‌های یک طبقه حیاط دار ۳۰۰ مترمربعی در طرح نهضت ملی و ۲۰۰ مترمربعی برای طرح حمایت از خانواده و جوانی جمعیت پیش بینی شده است.
به گفته مدیرکل راه و شهرسازی استان قم واحدهای یک طبقه حیاط دار ۳۰۰ مترمربعی با حداکثر ۱۰۰ متر زیربنا احداث می‌شود.
زنجیرانی اظهار کرد: متقاضیان فاز اول پرنیان، آن دسته از افرادی هستند که داخل پروفایل ثبت نامی آن‌ها تخصیص پروژه پرنیان درج شده است. برای سایر متقاضیان که خواستار تخصیص در شهرک پرنیان هستند در فاز دوم و سوم به ترتیب ۳۶۰ و ۴۱۵ هکتاری کارسازی خواهد شد.
زنجیرانی در خصوص نحوه ساخت واحدهای شهرک پرنیان گفت: ساخت واحدها به صورت واگذاری زمین انفرادی است که متقاضی با دریافت زمین، خود از ابتدا تا انتها نسبت به ساخت اقدام می‌کند و یا به صورت اسکلت و سفت کاری در اختیار متقاضیان قرار خواهد گرفت تا وی به سلیقه و با توجه به آورده خود، اقدام به تکمیل فضای درونی ساختمان کند. امیدوارم از خبر ۴۰هزار واحد مسکونی در شهرک پرنیان قم احداث می‌شود راضی بوده باشید.

۴۰هزار واحد مسکونی در شهرک پرنیان قم احداث می‌شود  در تاریخ ۲۰۲۳-۱۱-۱۰ ۰۲:۴۰:۲۴