۳۹ فقره پروانه بهره برداری معدن در آذربایجان غربی صادر
شد

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر ۳۹ فقره پروانه بهره برداری معدن در آذربایجان غربی صادر
شد
به گزارش سوالات شرعی و احکام، جلال دسترنج در این زمینه اظهار کرد: طی ۸ ماهه نخست سال جاری با صدور ۳۹ فقره پروانه بهره برداری برای معادنی که تازه به مرحله استخراج و بهره برداری رسیده‌اند صادر شده است که برای بهره برداری از این معادن بیش از یک هزار میلیارد سرمایه گذاری انجام و برای ۲۷۶ نفر به صورت مستقیم زمینه اشتغال فراهم شده است.
معاون امور معادن و صنایع معدنی اداره کل صنعت، معدن و تجارت استان آذربایجان غربی افزود: از ابتدای سال جاری تا پایان آبان ماه بیش از یک هزار و ۳۰ میلیارد ریال جهت بهره برداری و استخراج انواع مواد معدنی از معادن استان سرمایه گذاری انجام شده است.
دسترنج گفت: از ابتدای سال جاری تا پایان آبان ماه بیش از یک هزار و ۳۰ میلیارد ریال جهت بهره برداری و استخراج انواع مواد معدنی از معادن استان سرمایه گذاری انجام شده است.
وی اضافه کرد: از ابتدای سال جاری تا پایان آبان ماه ۲۰ محدوده اکتشافی با اتمام عملیات اکتشافی خود موفق به اخذ گواهی کشف شده‌اند که در حال تکمیل عملیات اکتشافی و تجهیز ماشین آلات مورد نیاز در شرف بهره برداری می‌باشند.
معاون امور معادن و صنایع معدنی اداره کل صمت آذربایجان غربی تأکید کرد: برای اتمام مراحل اکتشاف ۲۰ محدوده اکتشافی با ذخیره قطعی ۱۸ میلیون و ۴۱ هزار تن انواع مواد معدنی بیش از ۱۷۶ میلیارد و ۹۶۱ میلیون ریال سرمایه گذاری انجام شده است.
دسترنج خاطرنشان کرد: در حال حاضر ۵۵۱ معدن دارای پروانه بهره برداری معتبر با ذخیره قطعی بیش از یک میلیارد و ۲۱۳ میلیون تن و استخراج سالانه بیش از ۱۹ میلیون تن انواع مواد معدنی با سرمایه گذاری بیش از ۸ هزار ۴۸۳ میلیارد ریال و ایجاد اشتغال مستقیم برای ۵ هزار و ۴۲۷ نفر موجود می‌باشد.
وی با اشاره به آمار کلی محدوده‌های معدنی موجود در استان آذربایجان غربی گفت: هم اکنون در استان ۲۴۴ محدوده اکتشافی دارای پروانه معتبر در حال انجام مراحل مختلف عملیات اکتشافی بوده و ۲۲ محدوده نیز با ذخیره قطعی ۱۷ میلیون و ۷۰۴ هزار تن انواع مواد معدنی دارای گواهی کشف هستند که در حال تکمیل عملیات پایانی مرحله اکتشافی و تجهیز معدن برای استخراج و ورود به چرخه تولید هستند. امیدوارم از خبر ۳۹ فقره پروانه بهره برداری معدن در آذربایجان غربی صادر
شد
راضی بوده باشید.

۳۹ فقره پروانه بهره برداری معدن در آذربایجان غربی صادر
شد  در تاریخ ۲۰۲۳-۱۲-۰۵ ۰۲:۴۱:۱۱