۳۹۲ نوآموز اتباع خارجی در سمنان آموزش آمادگی دیدند

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر ۳۹۲ نوآموز اتباع خارجی در سمنان آموزش آمادگی دیدند به گزارش خبرنگار سایت احکام، آرزو مرادی نسب شامگاه دوشنبه در نشست معاونان آموزش و پرورش استان سمنان به میزبانی این اداره کل، در راستای اجرای فرمان مقام معظم رهبری مبنی بر توجه به پوشش تحصیلی اتباع خارجی و تحقق عدالت آموزشی، دوره ۴۵ روزه آمادگی پیش از مدرسه ویژه ۳۹۲ نوآموز سنین ۶ تا ۹ سال در حال برگزاری است.
وی افزود: با عنایت به تعیین مناطق مجاز جهت سکونت اتباع خارجی در شهرهای شرق استان سمنان، این دوره آموزشی در شهرستان‌های گرمسار، آرادان، مهدی‌شهر و سرخه برگزار شده است.
معاون آموزش ابتدایی، آشنایی نوآموزان با شرایط آموزشی مدارس تلاش در جهت کاهش مشکلات و آسیب‌های روحی وارده و تمهید مقدمات برطرف نمودن موانع تحصیلی احتمالی نوآموزان را از جمله اهداف برگزاری این دوره آموزشی ذکر کرد.
مرادی نسب افزود: این معاونت به عنوان متولی امور تحصیلی اتباع خارجی در نظر دارد با تکیه بر آموزش‌های ارائه شده توسط مربیان مجرب، ضمن بالا بردن عزت نفس نوآموزان در راستای رفع یا کاهش معضل تکرار پایه گام بردارد.
وی با اشاره به سابقه برگزاری دوره‌های آموزشی ویژه کودکان مناطق دو زبانه در سال‌های گذشته، نصب العین قرار دادن فرمان مقام معظم رهبری و تحقق عدالت آموزشی را از جمله ویژگی‌های بارز این رویکرد نوین آموزشی-تربیتی ارزیابی کرد و ابراز امیدواری کرد با این اقدام ارزشمند، سال تحصیلی جدید با شور و نشاط و آمادگی بیشتری آغاز شود. امیدوارم از خبر ۳۹۲ نوآموز اتباع خارجی در سمنان آموزش آمادگی دیدند راضی بوده باشید.

۳۹۲ نوآموز اتباع خارجی در سمنان آموزش آمادگی دیدند  در تاریخ ۲۰۲۳-۰۹-۱۲ ۰۲:۳۸:۵۴