۲ میلیارد دلار مبادلات تجاری در گمرکات کردستان انجام
شد

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر ۲ میلیارد دلار مبادلات تجاری در گمرکات کردستان انجام
شد
به گزارش سوالات شرعی و احکام به نقل از روابط عمومی گمرکات استان کردستان، فرامرز امیدی اظهار کرد: عمده کالاهای صادر شده از گمرکات استان شامل انواع محصولات کشاورزی و باغی، مصنوعات فلزی و پلاستیکی، محصولات لبنی، کاشی و سرامیک، انواع شیشه، فرش بوده است.
وی افزود: حجم مبادلات تجاری انجام شده شامل واردات، صادرات و ترانزیت، افزون بر ۱.۶ میلیون تن بوده است.
وی با اشاره به اینکه بیش از ۷۰۰ هزار تن کالا به ارزش ۳۴۷ میلیون دلار از گمرکات استان صادر شده است، افزود: از این میزان کالا ۴۹۰ هزار تن به ارزش ۲۲۰ میلیون و ۸۹۰ هزار دلار اظهار آن در گمرکات استان انجام شده است.
سرپرست حوزه نظارت گمرکات استان کردستان ادامه داد: میزان صادرات انجام شده در گمرکات استان طی پنج ماهه امسال نسبت به مدت مشابه آن در سال گذشته از نظر وزنی ۱۵ درصد و از لحاظ ارزش ریالی ۱۳ درصد رشد داشته است.
امیدی اعلام کرد: بیش از ۲ میلیارد دلار مبادلات تجاری از ابتدای سال جاری تا پایان مرداد ماه از طریق گمرکات استان انجام شده است.
وی افزود: در این مدت کشورهای عراق، سوریه، افغانستان، امارات متحده عربی، روسیه، ترکیه، جمهوری آذربایجان، پاکستان، گرجستان و کویت عمده خریداران کالاهای ایرانی از طریق گمرکات کردستان بوده‌اند. امیدوارم از خبر ۲ میلیارد دلار مبادلات تجاری در گمرکات کردستان انجام
شد
راضی بوده باشید.

۲ میلیارد دلار مبادلات تجاری در گمرکات کردستان انجام
شد  در تاریخ ۲۰۲۳-۰۹-۰۴ ۰۲:۳۸:۲۵