۲۸۰ آلمانی موفق به خروج از نوار غزه شدند

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر ۲۸۰ آلمانی موفق به خروج از نوار غزه شدند به گزارش سوالات شرعی و احکام به نقل از اسپوتنیک، وزارت خارجه آلمان اعلام کرده است که تا کنون بیش از ۲۸۰ تبعه آلمان نوار غزه را ترک کرده‌اند.
وزارت امور خارجه در بیانیه‌ای آلمان اعلام کرد، بیش از ۲۸۰ شهروند آلمانی به همراه اعضای خانواده خود موفق به ترک نوار غزه شده‌اند.
همچنین بیش از ۸۰۰ شهروند خارجی روز یکشنبه با هماهنگی سازمان ملل متحد و مصر با عبور از گذرگاه رفح، از غزه خارج و وارد مصر شدند. این بیشترین تعداد عبور از این گذرگاه در یک روز، از زمان آغاز تخلیه منطقه محصور شده نوار غزه است. آخرین تخلیه اتباع خارجی از غزه، روز پنجشنبه ۱۸ آبان انجام شد که بیش از ۳۰۰ نفر از گذرگاه رفح وارد مصر شدند.
بیشتر افرادی که از غزه خارج شدند، شهروندان مصری، فلسطینی‌های دارای تابعیت دوگانه و شهروندان کشورهای دیگر بودند که برای کار یا تحصیل در غزه زندگی می‌کردند.
از سوی دیگر، کمیته بین‌المللی صلیب سرخ اعلام کرد که ما خواهان حفاظت از جان غیرنظامیانی هستیم که در غزه به دام افتاده‌اند، چه کسانی که بخواهند از محل درگیری‌ها خارج شوند و چه در کسانی که بخواهند در محل درگیری‌ها باقی بمانند.
صلیب سرخ بین الملل تاکید کرده است که ما به شدت نگران شرایط ناامن تخلیه غیرنظامیان در نوار غزه هستیم.
به گفته صلیب سرخ بین الملل، منطقه جنوبی غزه برای پاسخگویی به نیازهای تعداد زیادی از آوارگان غزه مجهز نیست و بسیاری از آوارگان فلسطینی فاقد دسترسی به امکانات اولیه هستند.
صلیب سرخ بین المللی همچنین افزود که ۱۰۰ هزار آواره در غزه فاقد نیازهای ضروری زندگی هستند و وضعیت در غزه به سرعت در حال نزدیک شدن به یک فاجعه انسانی است.
همچنین امیر قطر در تماس تلفنی جو بایدن رئیس جمهور آمریکا با او بر ضرورت آتش بس فوری، جلوگیری از ریختن بیشتر خون مردم غزه، حمایت از غیرنظامیان و گشودن دائمی گذرگاه رفح تاکید کرد.
در عین حال آنتونی بلینکن وزیر خارجه آمریکا با شیخ محمد بن عبد الرحمن آل ثانی نخست وزیر وزیر خارجه درباره اوضاع غزه و جنگ گفت‌وگو کرد.
وزارت خارجه آمریکا اعلام کر که دو طرف در این گفت‌وگو انتقال مجروحان به خارج و کمک‌های بشردوستانه به نوار غزه را بررسی کردند.
وزرای خارجه آمریکا و قطر همچنین درباره ایجاد کریدوری امن برای خروج اتباع خارجی در نوار غزه گفت‌وگو کردند.
از طرف دیگر، «اسامه حمدان»، از رهبران حماس در مصاحبه با شبکه الجزیره اظهار داشت که طرف اسرائیلی مانع آزادی اسرایش است.
وی بیان داشت که تا زمانی که توافق نهایی نشود نمی‌توان گفت که به قرارداد مبادله اسرا نزدیک و یا دور شده‌ایم.
این رهبر حماس تاکید کرد که متن توافق مبادله اسرا به شکلی که اهداف را محقق کند، نهایی نشده است و رژیم صهیونیستی تلاش می‌کند که بر مقاومت و میانجیگران فشار روانی وارد کند.
ابوحمدان افزود که حکمرانی غزه فلسطینی خواهد بود و اجازه دخالت به هیچ طرف خارجی را نخواهیم داد و برادران ما در رام الله باید بدانند که همه مورد هجوم و هدف اشغالگران قرار داریم.
او خاطر نشان کرد که «هر کسی که گمان کند که می‌تواند اراده و خواست مقاومت فلسطین را در هم شکند، سخت در اشتباه و توهم است.»
اسامه حمدان با تاکید بر اینکه زمان به نفع رژیم صهیونیستی نیست، توانایی مقاومت بیشتر از سطح پیش بینی و انتظارات دشمن بود.
پیش از این نیز، روزنامه یدیعوت احرونوت اعلام کرد که در حملات متعدد امروز حزب الله لبنان ۲۹ اسرائیلی از جمله ۷ نظامی زخمی شده‌اند.
این در حالی است که ویدئوهای منتشر شده نشان می‌دهد که تعدادی از صهیونیست‌ها به طور حتم کشته شده‌اند، اما ارتش صهیونیستی تا این لحظه خبری از کشته شدن آنها را منتشر نکرده است. امیدوارم از خبر ۲۸۰ آلمانی موفق به خروج از نوار غزه شدند راضی بوده باشید.

۲۸۰ آلمانی موفق به خروج از نوار غزه شدند  در تاریخ ۲۰۲۳-۱۱-۱۳ ۰۲:۳۹:۰۵