۲۷۶ کودک کار در اردبیل راهی مدرسه می‌شوند

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر ۲۷۶ کودک کار در اردبیل راهی مدرسه می‌شوند به گزارش خبرنگار سایت احکام، حامد رضایی شامگاه سه‌شنبه در جشن سایت احکامانه در سالن فدک اردبیل اظهار کرد: کودکان کار و خیابانی در سال‌های گذشته از تحصیل مناسب و شایسته محروم ماندند که ما با شناسایی و ساماندهی این کودکان سعی کردیم از ظرفیت خیرین، نهادها و مؤسسات خیریه برای ادامه تحصیل و تأمین نیازمندی آنها استفاده کنیم.
وی تصریح کرد: در این طرح سعی بر این است تا هزینه‌های تحصیلی و سایر نیازمندی‌های آنها تأمین و به حساب خانوارها پرداخت شود تا امکان ادامه تحصیل کودکان کار و خیابانی فراهم آید.
مدیرکل بهزیستی استان اردبیل گفت: در این زمینه با همکاری آموزش و پرورش و مجموعه‌های حمایتی و خیریه سعی بر این است تا نیازمندی این دانش‌آموزان به نحوی تأمین شود تا دغدغه ادامه تحصیل و تأمین معاش خانواده را نداشته و با خیال راحت بتوانند در فرآیند تحصیلی قرار بگیرند.
رضایی افزود: بهزیستی نیز در حوزه وظایف و اختیارات خود حمایت‌های همه‌جانبه را از این کودکان انجام می‌دهد تا به تناسب شناسایی استعداد آنها در کنار تحصیل، سایر امکانات نیز برای این کودکان فراهم آید.
وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: مؤسسه سایت احکامانه با اقدامی مناسب و برگزاری این جشن سعی کرده تا در گام نخست بخش عظیمی از نیازمندی این کودکان کار و خیابانی را در آستانه شروع سال تحصیلی تأمین کرده و به نوعی امیدواری و نشاط را در بین این کودکان فراهم کند.
رضایی اضافه کرد: بهزیستی تلاش می‌کند تا بستر حمایت‌های همه‌جانبه را اعم از ارائه مشاوره‌های تحصیلی و خانوادگی برای این کودکان فراهم کرده و والدین آنها را مجاب به ادامه تحصیل این کودکان و نوجوانان بکند.
مدیرکل بهزیستی استان اردبیل ادامه داد: با اقدام خوبی که با هدف ساماندهی و نظم‌بخشی به این کودکان کار و خیابانی انجام شده ما کمترین آسیب را در این گروه‌های سنی شاهد هستیم و قطعاً ادامه این حمایت‌ها می‌تواند مؤثر و راهگشا در ادامه زندگی آنها باشد. امیدوارم از خبر ۲۷۶ کودک کار در اردبیل راهی مدرسه می‌شوند راضی بوده باشید.

۲۷۶ کودک کار در اردبیل راهی مدرسه می‌شوند  در تاریخ ۲۰۲۳-۰۹-۲۰ ۰۲:۳۹:۴۷