۲۶ صادرکننده برتر استان یزد تجلیل شدند

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر ۲۶ صادرکننده برتر استان یزد تجلیل شدند به گزارش خبرنگار سایت احکام، مراسم تجلیل از صادرکنندگان برتر استان یزد، شنبه شب با حضور معاون صنایع ماشین آلات و تجهیزات وزارت صمت، معاون ارتقای کسب و کارهای بین المللی سازمان توسعه تجارت ایران، استاندار یزد و معاونان وی، جمعی از مسوولان و صنعتگران و صادرکنندگان استان یزد برگزار شد.

در این مراسم علاوه بر صادرکنندگان در حوزه صنایع مختلف از جمله کاشی و سرامیک، پلیمری، کانی های غیرفلزی، کشاوزی، نساجی، فولاد، صنایع غذایی و … از سه دستگاه برتر در حوزه تسهیل صادرات قدردانی شد.

اداره کل صنعت، معدن و تجارت استان یزد، اداره کل امور مالیاتی استان یزد و اداره کل گمرک استان یزد سه دستگاه برتر در حوزه تسهیل صادرات بودند که توسط مسوولان مورد تجلیل قرار گرفتند.
دولت باید تمام و کمال از صادرکنندگان حمایت کند
رییس خانه صنعت، معدن و تجارت استان یزد در این مراسم با بیان اینکه صادرات فرآیند بزرگ و پیچیده ای است، اظهار کرد: گاهی اتفاقاتی نظیر بخشنامه های خلق الساعه، نوسان قیمت ارز و … مشکلات اساسی در مسیر صادرات ایجاد می کنند که در این شرایط دولت باید تمام و کمال پشت سر صادرکنندگان بایستد و از آنها حمایت کند.

علی اکبر کلانتر با اشاره به سیاست‌های جدید در حوزه صادرات عنوان کرد: هیچ تولیدکننده ای نمی تواند نقدینگی خود را خارج از کشور راکد نگه دارد و دولت باید در این شرایط تدابیر جدی داشته باشد.
وی تصریح کرد: با شرایط فعلی صادرکننده نمی تواند برنامه ریزی کند و مدام باید نگران بخشنامه ها و اتفاقاتی باشد که فرآیند صادرات را مدام پیچیده‌تر می کند.
یزدی بودن برند و افتخاری برای یزدی‌هاست
رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان یزد نیز در این مراسم با بیان اینکه یزد هر چه دارد از نیروی انسانی خود دارد، اظهار کرد: اگر یزد شکل گرفت، بخاطر همت مردمان سختکوش آن بود وگرنه یزد نه آب دارد و نه هوای مناسبی دارد.

دستمالچیان عنوان کرد: امروز یزدی بودن یک برند و افتخار برای یزدیهاست و هر کجا یزدی ها بوده اند، آبادانی نیز اتفاق افتاده است.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه یکی از رسالت های مهم اتاق بازرگانی بحث آموزش است، اظهار کرد: ۲۴ دوره آموزشی و ۸ هزار و ۱۵۰ نفر ساعت دوره آموزشی در اتاق بازرگانی طی سال جاری برگزار شده است. امیدوارم از خبر ۲۶ صادرکننده برتر استان یزد تجلیل شدند راضی بوده باشید.

۲۶ صادرکننده برتر استان یزد تجلیل شدند  در تاریخ ۲۰۲۴-۰۱-۲۱ ۰۲:۳۸:۵۰