۲۱۰۰ مشاور خانواده در کشور فعالیت می‌کنند

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر ۲۱۰۰ مشاور خانواده در کشور فعالیت می‌کنند به گزارش خبرنگار سایت احکام، حجت‌الاسلام محسن ابراهیمی شنبه شب در مراسم تحلیف ۱۳ مشاور خانواده و راه‌اندازی هشت مرکز مشاوره خانواده قوه قضائیه در استان بوشهر اظهار داشت: مهم‌ترین، اصلی‌ترین و برجسته‌ترین مؤلفه توسعه، پیشرفت و بالندگی جامعه، نهاد خانواده است.
وی نقش خانواده در توسعه و پیشرفت جامعه را مهم دانست و افزود: جایگاه خانواده در جامعه اسلامی بسیار مهم است و یکی از آثار مهم پیامد و شکل‌گیری بنیان خانواده رسیدن به آرامش است.
معاون رئیس مرکز وکلا، کارشناسان و مشاوران خانواده قوه قضائیه اشاره به آمار جرایم متأثر از طلاق خاطرنشان کرد: بررسی‌ها نشان داده است ۷۲ درصد از جرایم در تهران مربوط به فرزندان طلاق و یا عدم وجود پدر در خانواده است.
ابراهیمی با اشاره به اینکه اکنون ۲ هزار و ۱۰۰ مشاوره خانواده فعالیت می‌کنند تصریح کرد: هم‌اکنون بیش از ۲ هزار و ۱۰۰ مشاور خانواده در کشور پس از گذراندن فرایندهای لازم و دقت و ملاحظات قانونی، از سوی قوه قضائیه مجوز فعالیت اخذ کرده‌اند.
وی با بیان اینکه در کشور تاکنون ۴۰۰ مرکز مشاوره خانواده راه‌اندازی شده است اضافه کرد: با توجه به فراهم شدن زیرساخت‌های الکترونیکی و ارجاع هوشمند، امیدواریم شاهد تحولی در رسیدگی به پرونده‌های مربوط به دعاوی حوزه خانواده باشیم.
وی با قدردانی از رئیس کل دادگستری استان بوشهر گفت: از زمان آغاز فعالیت مهدی سایت احکامانگیز در پست رئیس کل دادگستری استان بوشهر شاهد ارتقا این مجموعه در شاخص‌های مختلف هستیم که نشان از تلاش شبانه‌روزی و جهادی آن است.
معاون رئیس مرکز وکلا، کارشناسان و مشاوران خانواده قوه قضائیه با بیان اینکه ماهیت دعاوی خانواده با سایر پرونده‌ها متفاوت است اضافه کرد: این مهم نیاز به رسیدگی‌های تخصصی با در نظر گرفتن مسائل روانشناختی و شناخت خانواده دارد تا به صلح و سازش و بازگشت به روابط سالم‌تر هدایت شود و در صورت عدم سازش، پیامدهای منفی ناشی از جدایی کاهش یابد. امیدوارم از خبر ۲۱۰۰ مشاور خانواده در کشور فعالیت می‌کنند راضی بوده باشید.

۲۱۰۰ مشاور خانواده در کشور فعالیت می‌کنند  در تاریخ ۲۰۲۴-۰۳-۱۰ ۰۲:۴۳:۳۱