۲۰ پروژه گردشگری گلستان افتتاح شد

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر ۲۰ پروژه گردشگری گلستان افتتاح شد به گزارش خبرنگار سایت احکام، عصر چهارشنبه هم‌زمان با هفته گردشگری آیین افتتاح متمرکز پروژه‌های اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان گلستان برگزار شد.
در این آیین که با حضور سیدمحمدرضا سیدالنگی، معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری گلستان، محمدجواد ساوری، مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان گلستان، محمدباقر مولایی‌فر فرماندار شهرستان کردکوی و جمعی از مسئولان استانی و شهرستانی در شهرستان کردکوی برگزار شد، ۲۰ پروژه گردشگری استان گلستان به بهره‌برداری رسید.
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان گلستان گفت: در این آیین تعداد ۲۰ پروژه گردشگری با حجم سرمایه‌گذاری بالغ بر هزار و ۵۰ میلیارد ریالی بخش خصوصی و ایجاد زمینه اشتغال برای ۱۱۶ نفر به‌صورت مستقیم افتتاح شد.
محمدجواد ساوری اضافه کرد: طرح‌های گردشگری قابل‌افتتاح شامل یک هتل، ۱۷ اقامتگاه بوم‌گردی، یک مجتمع گردشگری و یک واحد هتل‌آپارتمان است.
وی بیان کرد: این تعداد پروژه با زیربنای بیش از ۱۷ هزار مترمربع در سطح استان اجرایی شده و افتتاح آن ۹۸ اتاق و ۴۱۵ تخت به ظرفیت اقامتی استان می‌افزاید.
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گلستان در ادامه با اشاره به ظرفیت بالای دیوار بزرگ گرگان در جذب گردشگری داخلی و خارجی، گفت: دیوار بزرگ گرگان از آثار تاریخی منحصربه‌فرد در سطح ملی است که متأسفانه مغفول مانده و احیا و مرمت آن سال‌ها دغدغه مردم و مقامات استانی و ملی بوده است.
ساورزی افزود: دوره پانزدهم جشنواره بین‌المللی فرهنگ اقوام پس از دو سال وقفه به علت شیوع کرونا ویروس، در آبان ماه سال جاری در استان برگزار خواهد شد که از همه هم‌وطنان و مقامات و مسئولان ملی برای حضور در این رویداد فرهنگی دعوت می‌کنیم. امیدوارم از خبر ۲۰ پروژه گردشگری گلستان افتتاح شد راضی بوده باشید.

۲۰ پروژه گردشگری گلستان افتتاح شد  در تاریخ ۲۰۲۲-۰۹-۲۹ ۰۲:۳۸:۴۳