۲۰ مزرعه پرورش ماهی در ازنا احداث می‌شود

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر ۲۰ مزرعه پرورش ماهی در ازنا احداث می‌شود به گزارش خبرنگار سایت احکام، سید عماد شاهرخی امروز پنج‌شنبه در حاشیه مراسم استحصال ماهیان خاویاری در روستای «کمندان» شهرستان ازنا، اظهار داشت: این مزرعه پرورش ماهی در پنج هزار مترمربع مساحت کل و دو هزار و ۵۰۰ مترمربع مساحت مفید در روستای «کمندان» شهرستان ازنا به استحصال رسید.
وی گفت: این مزرعه هشت نفر مستقیم و ۱۴ نفر غیرمستقیم اشتغال‌زایی ایجاد کرده، همچنین در سال ۱۳۹۷ به بهره‌برداری رسیده است.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان، ادامه داد: ۹۱ مزرعه پرورش ماهی به ظرفیت سه هزار ۹۲۰ تن در سال همچنین ۴۷ واحد دومنظوره پرورش ماهی با ظرفیت ۹۵۰ تن در سال در شهرستان ازنا وجود دارد.
شاهرخی، تصریح کرد: همچنین ۲۰ مزرعه در حال ساخت با ظرفیت ۴۵۰ تن در سال به شهرستان ازنا اضافه می‌شود.
وی افزود: شش واحد فعال حد واسط و تکثیر ماهی و دو واحد زینتی با ظرفیت ۷۰ هزار قطعه در سال در این شهرستان فعال است.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان، تصریح کرد: این واحد حد واسط ماهی با شش میلیون قطعه بچه‌ماهی و ۵۰ تن گوشت ماهی در سال تولید خواهد کرد.
شاهرخی به بیان اینکه این طرح در یکی سردترین نقطه استان به بهره‌برداری رسیده است، گفت: توسعه این طرح به لحاظ شرایط آب هوایی در یکی از نقاط سرد استان اجرا شده که این یکی از دستاوردهای خوبی در این حوزه است و ما سعی می‌کنیم این طرح را در سطح استان توسعه دهیم که می‌تواند در آینده به‌عنوان پایلوت اقتصادی در سطح کشور محسوب شود. امیدوارم از خبر ۲۰ مزرعه پرورش ماهی در ازنا احداث می‌شود راضی بوده باشید.

۲۰ مزرعه پرورش ماهی در ازنا احداث می‌شود  در تاریخ ۲۰۲۳-۱۱-۰۳ ۰۲:۴۰:۱۰