۲۰۰ طرح برای شبکه ملی ارتباطات طراحی شده است

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر ۲۰۰ طرح برای شبکه ملی ارتباطات طراحی شده است به گزارش خبرنگار سایت احکام، عیسی زارع پور، شامگاه پنجشنبه در نشست شورای اداری شهرستان شازند اظهار کرد: در دولت سیزدهم با اجرای ۱۵۰ کیلومتر فیبر نوری، جزایر سه گانه همیشه ایرانی به شبکه سراسری متصل شدند.
وی با اشاره به اینکه در راستای طرح شبکه ملی اطلاعات در ۲ سال گذشته اقدامات بسیاری انجام شده، افزود: این شبکه پرسرعت و امن بوده و تمام نیازهای مردم از طریق این شبکه رفع می‌شود.وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: این شبکه در مدت ۱۰ سال ۲۳ درصد و در بازه زمانی ۲ ساله اخیر ۶۳ درصد پیشرفت داشته و تا پایان سال جاری به ۷۰ درصد افزایش می‌یابد.
زارع پور افزود: ۲۰۰ طرح برای اجرای شبکه ملی ارتباطات طراحی شده و هفت زیر بخش نیز ذیل آن تعریف شده‌است.
وی گفت: یک ربات ساخت متخصصان داخلی توسط ریاست جمهوری به کشور اندونزی اهدا شد و با بهره گیری از این ربات می‌توان از راه دور عمل جراحی انجام داد.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه اتصال تمام ساختمان‌های کشور به فیبر نوری هدف گذاری شده و با اجرای این طرح سرعت اینترنت در کشور ۶۵ تا ۷۰ درصد افزایش می‌یابد.
زارع پور افزود: همچنین در حوزه فضایی، انقلابی در کشور انجام شده و در مدت ۲ سال هشت پرتاب انجام شده و تا پایان سال جاری پیش بینی می‌شود، ۲ تا سه پرتاب دیگر انجام می‌شود.
وی با اشاره به اینکه ساخت بزرگترین پایگاه فضایی در جنوب کشور در دستور کار قرار دارد، افزود: صنایع فضایی علاوه بر رشد دیگر صنایع، اقتدار را برای کشور به همراه دارد و باید اذعان داشت که جمهوری اسلامی ایران اکنون در بین ۲۵ کشوری که از توانمندی ساخت ماهواره برخوردار هستند قرار دارد.
زارع پور گفت: برای ۹ اپراتور دیگر به جز شرکت مخابرات برای اجرای فیبر نوری مجوز صادر شده‌است که پیش بینی می‌شود تا پایان دولت ۲۰ میلیون کاربر تحت پوشش فیبر نوری قرار گیرند.
وی بیان کرد: پنجره دولت هوشمند اکنون در کشور فعال شده و ۲۴ میلیون نفر در آن احراز هویت شده‌اند و تا پایان برنامه هفتم تمام خدمات مورد نیاز مردم از این طریق ارائه می‌شود. امیدوارم از خبر ۲۰۰ طرح برای شبکه ملی ارتباطات طراحی شده است راضی بوده باشید.

۲۰۰ طرح برای شبکه ملی ارتباطات طراحی شده است  در تاریخ ۲۰۲۳-۱۱-۱۰ ۰۲:۳۹:۴۵