۱۹۰ پلاک اراضی استان بوشهر رفع تداخل شد

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر ۱۹۰ پلاک اراضی استان بوشهر رفع تداخل شد به گزارش خبرنگار سایت احکام، مهدی سایت احکامانگیز شنبه شب در نشست مشترک مدیران کل جهاد کشاورزی، ثبت اسناد و املاک، منابع طبیعی و امور اراضی استان و مدیران شهرستان‌های این ادارات افزود: مقوله کاداستر و تثبیت اراضی در فرمایشات مقام معظم رهبری و ریاست محترم قوه قضائیه و در سطح سیاست‌های کلان کشور مورد تاکید است.
رئیس کل دادگستری استان بوشهر تصریح کرد: قانون جلوگیری از خرد شدن اراضی کشاورزی به هیچ وجه مانع تثبیت اراضی کشاورزی با وضعیت موجود این اراضی نیست و این موضوع باید مورد توجه سازمان جهاد کشاورزی و امور اراضی کشور و استان قرار گیرد.
رئیس کل دادگستری استان بوشهر افزود: در سال ۱۴۰۰ تعداد چهار پلاک رفع تداخل شده بود که با حمایت دستگاه قضائی و انتصاب قاضی ویژه حدنگاری در استان و پیگیری و نظارت رؤسای دادگستری شهرستان‌ها در کمیسیون رفع تداخلات تا کنون ۱۹۰ پلاک رفع تداخل صورت گرفته است که با حمایت دستگاه قضائی و سایر دستگاه‌های مرتبط، این حرکت تداوم یابد.
رئیس شورای حفظ حقوق بیت المال استان گفت: از ابتدای اجرای ماده ۵۴ در راستای رفع تداخلات پلاک‌های دارای مقررات موازی ملی و امور اراضی ۱۹۰ پلاک به مساحت ۱۸۹ هزار و ۸۵۲ هکتار اراضی غیر ملی و ۴۶۳ هزار و ۹۵ هکتار اراضی ملی تثبیت شده است.
وی افزود: در سال جاری نیز ۱۱۳ پلاک با مساحت ۱۱۲ هزار و ۲۴۱ هکتار اراضی غیر ملی و ۲۲۱ هزار و ۲۴۱ هکتار اراضی ملی تثبیت و جهت اصلاح سوابق و نقشه‌ها به ادارات ثبت اسناد و املاک و منابع طبیعی و آبخیزداری استان ابلاغ شده است.
رئیس کل دادگستری بوشهر خاطرنشان کرد: ۵۷ نشست کمیسیون رفع تداخلات استان برگزار شده که در سال جاری ۲۸ جلسه با نهایی شدن ۱۱۳ پلاک انجام پذیرفته است.
وی در پایان دستور داد کمیسیون رفع تداخلات برای بررسی فوق العاده و خارج از نوبت بخش‌هایی از اراضی تصرف شده جهت تثبیت مالکیت دولت یا اشخاص تشکیل شود. امیدوارم از خبر ۱۹۰ پلاک اراضی استان بوشهر رفع تداخل شد راضی بوده باشید.

۱۹۰ پلاک اراضی استان بوشهر رفع تداخل شد  در تاریخ ۲۰۲۴-۰۱-۰۷ ۰۲:۴۷:۳۱