۱۸۰ شهر کشور تحت پوشش برنامه سلامت خانواده قرار
دارند

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر ۱۸۰ شهر کشور تحت پوشش برنامه سلامت خانواده قرار
دارند
به گزارش سوالات شرعی و احکام، حسین فرشیدی گفت: «پویش سلامت خانواده» با هدف ارتقای سواد سلامت به ویژه در شهرهای بزرگ و همچنین تقویت برنامه «سلامت خانواده و نظام ارجاع» که از اردیبهشت ۱۴۰۲ فاز شهری آن آغاز شده است، از ۲۰ آبان آغاز شد و تا ۱۵ دی ادامه دارد.
وی افزود: برنامه «سلامت خانواده» در فاز اول از ۵۹ شهر شروع شد و سپس به ۹۳ شهر ارتقا یافت و هم اکنون در ۱۸۲ شهر کشور در حال اجراست و ۲۰ میلیون نفر جمعیت را تحت پوشش قرار داده است.
معاون بهداشت وزارت بهداشت بیان کرد: ما یک نظام شبکه ای قوی در منطقه داریم که البته بخش شهری آن به ویژه در شهرهای بزرگ به اندازه بخش روستایی و شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر توسعه نیافته است.
فرشیدی با اعلام اینکه ۲۰ میلیون نفر تا پایان سال تحت پوشش برنامه سلامت خانواده قرار می‌گیرند، اظهار داشت: ضریب پوشش خدمات ما در شهرها به ویژه شهرهای بزرگ کمتر از حد انتظار است. ایجاد مراکز و تأمین نیروی انسانی در شهرهای بزرگ طی سال‌های گذشته آنچنان که باید توسعه نیافته است. اگر پوشش فراگیر برنامه‌ها تا ۸۰ درصد ارتقا یابد، شاید دیگر نیازی به برگزاری پویش‌هایی نظیر «پویش ملی سلامت» برای جلب نظر مردم نباشد.
وی ابراز داشت: باید با اجرای «پویش ملی سلامت» بتوانیم برنامه «سلامت خانواده و نظام ارجاع» و همچنین تشکیل «پرونده الکترونیک سلامت» را تسهیل کنیم. ارتقای سواد سلامت و آشناسازی مردم با مراکز و بخش‌های خدمت بهداشتی نیز با اجرای این پویش تسهیل می‌شود.
معاون بهداشت وزارت بهداشت با بیان این که باید همه بیماری‌های واگیر و غیرواگیر را تحت پوشش برنامه‌های خود قرار دهیم، گفت: در پویش ملی سلامت دو ریسک فاکتور «پرفشاری خون و دیابت» به عنوان اولین فاز از برنامه‌های سلامت خانواده غربالگری می‌شوند. هر بیماری که این عوامل خطر را دارد و از وجود آن در خود بی خبر است اگر تحت درمان قرار گیرد، به آینده سلامت کشور کمک شایانی می‌شود.
فرشیدی خاطرنشان کرد: برای اجرای «پویش ملی سلامت» لازم است تمام امکانات سازمان‌ها و وزارتخانه‌هایی که درگیر فرهنگسازی و ارائه خدمات دولتی هستند به کار گرفته شود. همچنین نیروی بسیج و بخش خصوصی نیز در ارائه پوشش حداکثری برنامه می‌توانند به ما کمک کنند. امیدوارم از خبر ۱۸۰ شهر کشور تحت پوشش برنامه سلامت خانواده قرار
دارند
راضی بوده باشید.

۱۸۰ شهر کشور تحت پوشش برنامه سلامت خانواده قرار
دارند  در تاریخ ۲۰۲۳-۱۱-۲۹ ۰۲:۴۱:۴۰