۱۵ تا ۲۰ میلیون لیتر کسری بنزین داریم

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر ۱۵ تا ۲۰ میلیون لیتر کسری بنزین داریم به گزارش خبرنگار سایت احکام، حجت الاسلام والمسلمین مجتبی ذوالنوری عصر دوشنبه در مراسم روز دانشجو در جمع دانشجویان دانشگاه قم اظهار داشت: یکی از وظایف مهم نمایندگان مجلس نظارت است که اگر بر گلوگاه های فساد تمرکز شود، در این صورت مشکلات در عرصه اقتصاد کمتری خواهد شد.
نایب رییس مجلس شورای اسلامی گفت: نباید شرایط اقتصادی به گونه ای باشد که مردم فقیرتر شوند و بعد دولت مجبور باشد به آنها وام بدهد که این امر در رفاه جامعه تأثیر چندانی نخواهد داشت.
وی بیان داشت: نباید تسهیلات بانکی از منابع مردمی، با سواستفاده هایی که صورت می گیرد در بخش های پرسود هزینه شود.
حجت الاسلام ذالنوری گفت: در زمینه تصویب سن بازنشستگی در مجلس شورای اسلامی، موضوع به گونه ای طرح شد که برخی از نمایندگان موضوع را به درستی متوجه نشدند و رای اشتباه به این موضوع دادند که من نیز اینگونه بودم که وقتی در جریان موضوع قرار گرفتم در نامه ای به دبیر شورای نگهبان اعلام کردم که این مصوبه دارای ایراد است و از نظر شرعی نیز اشکال دارد.
نماینده قم در خانه ملت ادامه داد: بنده در این موضوع اشتباه کردم و نسبت به اشتباه خود اعتراف دارم و بابت آن هم عذرخواهی می کنم و از این بابت ابایی ندارم.
وی با بیان اینکه در سامانه شفافیت آرای مجلس به صورت داوطلبانه ثبت نام کردم افزود: همه مردم می توانند با مراجعه به این سامانه آرای بنده را در مجلس ببینند.
ذوالنوری در پاسخ به سوال یکی از دانشجویان در خصوص آتش زدن برجام در مجلس و حمایت از برجام در برهه ای دیگر گفت: مشکل برجام این بود که هیچ تضمینی برای اجرای آن داده نشد و پس از انجام تعهدات از سوی ایران، طرف های مقابل به تعهدات خود عمل نکردند.
وی اضافه کرد: پس از عدم انجام تعهدات از سوی غربی ها و همچنین پاره کردن برجام توسط ترامپ، آتش زدن برجام به صورت نمادین در صحن مجلس صورت گرفت.
وی ادامه داد: غربی ها می گفتند که باید ایران برجام را به صورت کامل اجرایی کند و ما هم گفتیم که شما باید به تعهدات خود عمل کنید و جای آمریکا را پر کنید تا ایران بتواند برجام را ادامه دهد.
نایب رییس مجلس شورای اسلامی بیان داشت: وقتی ما تعهدات خود را عمل کردیم به منظور احیای برجام و عمل طرف مقابل به تعهدات خود، با ادامه این مسیر اعلام موافقت کردم، چرا که ایران هزینه‌هایی برای این امر پرداخت کرده بود.
وی با بیان اینکه آقای روحانی در ماه های آخر ریاست جمهوری به دنبال احیای برجام بود گفت: او می‌خواست برجام را زنده کند و عدم اجرای آن را به کردن نمایندگان بیندازد تا خود را از این ماجرا خارج کند.
وی افزود: پس از اصرارهای آقای روحانی در خصوص احیای برجام، رهبر معظم انقلاب نامه ای به وی نوشتند و دستور دادند کمیته ای با حضور دولت، مجلس و نهادهای مسوول تشکیل شود و متنی که قرار است در برجام مجدد امضا شود به صورت کامل رصد شود تا همانند گذشته مشکل ساز نشود که آقای روحانی با این امر موافق نبود و اما با اصرارهای که صورت گرفت، مصوبه ای در ۱۶ بند تدوین شد که در ادامه آقای روحانی گفت که با این شرایط امکان ادامه برجام را ندارد.
نایب رییس مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه مخالف افزایش قیمت بنزین هستم افزود: در حال حاضر ۱۵ تا ۲۰ میلیون لیتر کسری بنزین در کشور داریم و بخشی از بنزین به قیمت یک دلاری دارد وارد می شود و به قیمت ۳ هزار تومان به فروش می رسد.
وی افزود: باید منابع فسیلی را مدیریت و از انرژی های جایگزین برای جبران کسری بنزین استفاده کنیم و در این شرایط اقتصادی گرانی بنزین به صلاح و در توان مردم نیست.
حجت الاسلام ذالنوری اضافه کرد: موضوع استفاده از خودروهای برقی نیز مطرح شده که پس از جمع بندی، نتایج آن اعلام می شود. امیدوارم از خبر ۱۵ تا ۲۰ میلیون لیتر کسری بنزین داریم راضی بوده باشید.

۱۵ تا ۲۰ میلیون لیتر کسری بنزین داریم  در تاریخ ۲۰۲۳-۱۲-۰۵ ۰۲:۴۲:۳۴