۱۴۰۰واحد نهضت ملی مسکن در شهرهای کوچک آذربایجان غربی اجرا
شد

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر ۱۴۰۰واحد نهضت ملی مسکن در شهرهای کوچک آذربایجان غربی اجرا
شد
جعفر برزگر در گفتگو با خبرنگار سایت احکام، اظهار کرد: همچنین در کمتر از یک سال، ۲۱۴ واحد مسکونی ساخته شده در این شهرها در قالب طرح نهضت ملی مسکن به مرحله اجرای سقف رسیده است.
وی ادامه داد: برای احداث واحدهای نهضت ملی مسکن، زمین مورد نیاز در شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر تأمین شده و به مرور برای آغاز عملیات اجرایی ساخت به صورت کارگزاری به بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان تحویل می‌شود.
مدیرکل بنیاد مسکن آذربایجان غربی اضافه کرد: از شهریور سال گذشته، مراحل عملیاتی احداث یکهزار و۷۲۷ واحد در ۷ شهر آذربایجان غربی آغاز شده است و سعی داریم با همکاری دیگر نهادها روند تخصیص زمین را سرعت پیدا کند.
برزگر با بیان اینکه مسکن، بیشترین سهم را در سبد هزینه خانواده دارد گفت: تولید مسکن با عرضه زمین می‌تواند باعث رشد اقتصادی و کاهش تورم در کشور شود.
برزگر یادآور شد: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با توجه به رسالت خود در متن فرمان تاریخی حضرت امام (ره) جهت دسترسی آسان اقشار کم در آمد به مسکن ایمن و استاندارد، تلاش‌ها و برنامه ریزی های مضاعفی در جهت بهبود شرایط مسکن و رفع کمبودها و معضلات آن در دستور کار خود دارد.
وی با بیان اینکه بنیاد مسکن انقلاب اسلامی عزم جدی برای احداث سالانه ۲۰۰ هزار مسکن روستایی در کشور دارد، اظهار کرد: سهم آذربایجان‌غربی از این تعداد ساخت ۱۳ هزار واحد مسکن روستایی است که این اقدام نقش بسزایی در مقاوم سازی و حتی مهاجرت معکوس به روستاها ایفا می‌کند.
مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی آذربایجان غربی با بیان اینکه از ۲۵۸ هزار و ۴۴۵ واحد روستایی در استان، تاکنون ۹۵ هزار و ۱۸۸ واحد مسکن مقاوم روستایی ساخته شده است، ادامه داد: سهمیه استان در بحث ساخت مسکن مقاوم سالانه ۱۳ هزار واحد روستایی است که در صورت مشارکت مردمی و بانک‌های استان در پرداخت تسهیلات این میزان تا ۲۱ هزار واحد نیز قابلیت ارتقا دارد.
برزگر خاطرنشان کرد: تاکنون مالکین ۱۲ هزار و ۲۶۸ واحد برای ساخت مسکن مقاوم روستایی جهت عقد قرارداد به بانک‌های عامل معرفی شده‌اند و ساخت مسکن مقاوم ۵ هزار و ۶۴۵ واحد روستایی آغاز شده است.
وی تاکید کرد: طبق سهمیه استان در ساخت مسکن مقاوم روستایی پیش بینی می‌شود که تا پایان سال ۱۴۱۰ تمامی واحدهای روستایی آذربایجان‌غربی مقاوم سازی شده باشد. امیدوارم از خبر ۱۴۰۰واحد نهضت ملی مسکن در شهرهای کوچک آذربایجان غربی اجرا
شد
راضی بوده باشید.

۱۴۰۰واحد نهضت ملی مسکن در شهرهای کوچک آذربایجان غربی اجرا
شد  در تاریخ ۲۰۲۳-۰۷-۰۹ ۰۲:۳۹:۴۷