۱۳ هزار هکتار از محصولات زراعی لرستان بیمه شد

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر ۱۳ هزار هکتار از محصولات زراعی لرستان بیمه شد به گزارش سوالات شرعی و احکام، سید عماد شاهرخی در سخنانی، اظهار داشت: سازمان جهاد کشاورزی لرستان در زمینه تسهیلات تبصره ۱۸ رتبه اول را با ۷۰ درصد پرداختی به خود اختصاص داده است با اشاره به اینکه با همکاری همه کارکنان اتفاقات خوبی در بخش کشاورزی رقم زده شده است، اظهار داشت: به‌عنوان نمونه رفع تداخل ۷۸۰ پلاک ظرف دو سال گذشته یکی از اقداماتی است که می‌توان مطرح کرد، این در حالی است که از آغاز رفع تداخل اراضی یعنی سال ۹۴ تا ۱۴۰۰، ۲۸۰ پلاک تعیین تکلیف شده بود.
وی به طرح جهش تولید در دیمزارها هم اشاره کرد و گفت: تا قبل از استقرار دولت سیزدهم رتبه لرستان از بین ۱۵ استان چهاردهم بود، درحالی‌که با فعالیت دولت سیزدهم سازمان جهاد کشاورزی لرستان رتبه سوم را به خود اختصاص داد.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان با اشاره به انعقاد قرارداد قرارگاه امام حسن مجتبی (ع)، گفت: این قرارگاه با کار و تلاش جهادی و هدف توسعه و آبادانی و مشارکت در حوزه زیرساخت بخش کشاورزی تأثیر قابل‌توجهی در رشد تولید، افزایش راندمان و بهره‌وری آب در حوزه کشاورزی استان خواهد داشت.
شاهرخی، ادامه داد: تفاهم‌نامه‌ای با مبلغ ۶۸ هزار میلیارد ریال با قرارگاه امام حسن مجتبی (ع) منعقد شده که بر اساس آن طرح‌های مشمول آب‌وخاک سازمان اعم از کانال‌های آب‌بر، انتقال آب با لوله، احداث استخر، بندهای آب‌بندان، ایستگاه‌های پمپاژ و … طی سه سال عملیاتی خواهند شد.
وی گفت: از این مبلغ، ۹۳ میلیارد تومان ابلاغ شده است پروژه‌ها مشخص شده است و ضمن توافق ضمنی؛ نسبت به سایر استان‌ها جلو هستیم؛ اما لازم است تاریخی مشخص شود تا به‌صورت رسمی عملیات اجرایی رسماً آغاز شود.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان، گفت: شاهد بودیم باهمت همه همکاران جهاد کشاورزی استان و به‌منظور توسعه کشاورزی قراردادی و بیمه محصولات کشاورزی در مدت دو روز طی یک اقدام جهادی در روز تعطیل و روز کاری در مجموع سیزده هزار هکتار از محصولات زراعی شامل گندم، جو و دانه‌های روغنی استان را تحت قرارداد کشاورزی قراردادی و بیمه محصولات کشاورزی قرار دادیم.
شاهرخی، تصریح کرد؛ مزایای کشاورزی قراردادی علاوه بر بیمه اعتباری محصولات تحت پوشش کشاورزی قراردادی در زمان برداشت و تحویل محصول به مراکز خرید، به‌ازای هر تن ۱۵۰ هزار تومان کمک‌هزینه حمل محصول به‌عنوان تشویقی به کشاورزان پرداخت می‌شود.
وی با تأکید بر یکپارچه‌سازی اراضی، گفت: باتوجه‌به اینکه یکپارچه‌سازی افزایش بهره‌وری در بخش کشاورزی را به دنبال دارد، بنابراین باید فرهنگ‌سازی لازم را در این حوزه داشته باشیم. امیدوارم از خبر ۱۳ هزار هکتار از محصولات زراعی لرستان بیمه شد راضی بوده باشید.

۱۳ هزار هکتار از محصولات زراعی لرستان بیمه شد  در تاریخ ۲۰۲۴-۰۱-۲۳ ۰۲:۴۰:۲۷