۱۳۰ جشن محله‌ای عید غدیر در اهواز اجرا می‌شود

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر ۱۳۰ جشن محله‌ای عید غدیر در اهواز اجرا می‌شود به گزارش خبرنگار سایت احکام، حجت الاسلام و المسلمین حمید رعیتی شامگاه سه شنبه در نشست صمیمانه با اصحاب رسانه اظهار کرد: در شهر اهواز با مشکلات عدیده در همه حوزه‌ها مواجه هستیم که از جمله آنها می‌توان به مشکل آموزش و زیرساخت اشاره کرد.
وی با اشاره به مشکلات اقتصادی و بودجه در معاونت افزود: بسیاری از کارهایی که اکنون در حال انجام آنها هستیم در بسیاری از شهرها ۱۰ سال پیش و طی چند سال انجام شده است و نتیجه کار یک دوره نبوده؛ بنابراین باید همزمان جلوی عقب افتادگی را بگیریم و پیشرفت هم داشته باشیم.
معاون فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری اهواز با بیان اینکه در حوزه آموزش شهروندی، شهرداری اهواز بیشترین کار را در این دوره انجام داده است، تصریح کرد: شهر اهواز حدود ۳۰۰ هزار دانش آموز دارد که در سال ۱۴۰۱ برای ۱۰۰ هزار دانش آموزش، آموزش‌های حوزه شهروندی برگزار کرده‌ایم که مبتنی بر اجرا، بازی و تفریح بوده و تاکنون در کشور به این میزان اتفاق نیفتاده است؛ البته در دوره‌های گذشته این کار صورت گرفته ولی با این میزان نبوده است.
رعیتی ادامه داد: تهیه بیش از یک هزار باکس کتاب برای اتوبوس‌ها از دیگر اقدامات انجام شده در حوزه آموزش‌های شهروندی است که کتاب‌هایی با موضوعات شهروندی، آسیب‌های اجتماعی و … به طور مرتب در اتوبوس‌ها شارژ می‌شود.
وی افزود: در حوزه مناطق کم برخوردار آمار و اطلاعاتی وجود دارد که در اصل متولی آنها معاونت فرهنگی نیست اما با کمک برخی دستگاه‌ها در خصوص آسیب‌های اجتماعی آن منطقه آموزش‌هایی به شهروندان داده شده است.
معاون فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری اهواز گفت: فضاهایی که برای انجام کارهای تبلیغاتی در سطح شهر اهواز در اختیار داریم محدود است البته برای کارهای سیاسی حتی یک هزار تومانی از شهرداری هزینه نشده است؛ تمام دستگاه‌های نظارتی بر عملکرد ما اشراف دارند و اگر این اتفاق رخ داده بود آنها به این مسئله ورود می‌کردند.
رعیتی در خصوص اقدامات انجام شده به مناسبت عید غدیر بیان کرد: شهرداری متولی اصلی برگزاری جشن‌ها نیست و باید پشتیبانی از شهروندان و مجموعه‌ها را برعهده داشته باشد اما با این وجود تاکنون ۱۳۰ جشن محله‌ای برنامه ریزی شده که از سه‌شنبه شب آغاز خواهند شد، نور افشانی ۱۱۰ نقطه در اهواز و برپایی ۱۱۰ ایستگاه صلواتی از دیگر کارهای صورت گرفته در این راستا است که هیچ دوره‌ای به این میزان برنامه نداشته است و شهرداری نسبت به سایر ارگان‌ها بیشترین برنامه در خصوص جشن غدیر را داشته است.
وی با بیان اینکه شهرداری حدود هشت سرای محله دارد، عنوان کرد: از این تعداد چهار سرای محله فعال است، چند سرای محله در سنوات گذشته بدون هیچ امکاناتی به صورت تصنعی افتتاح شده‌اند، سه سرای محله‌ی جمهوری، پردیس و ملاشیه با پیشرفت فیزیکی ۷۰ درصد وجود دارد که قصد داریم تا پایان سال به بهره برداری برسند؛ همچنین سرای محله خاتون تا یک ماه آینده به عنوان اولین سرای محله تخصصی شهرداری اهواز ویژه بانوان به بهره برداری خواهد رسید.
معاون فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری اهواز بیان کرد: ۲ پارک بانوان ولی‌عصر و شهروند را در اهواز داریم که شهروند در حال حاضر فعال است و نیاز به یکسری امکانات دارد که امسال خریداری خواهد شد، پارک ولی‌عصر بنا است که به عنوان مجموعه ورزشی در اختیار بانوان قرار بگیرد و حداکثر تا دو ماه آینده بهره برداری آن را انجام می‌دهیم و فضای جلویی مجموعه نیز به زودی بازگشایی خواهد شد که تایم صبح به بانوان و تایم عصر به خانواده‌ها اختصاص داده خواهد شد.
وی با اشاره به اینکه مسئله متکدیان در حوزه معاونت فرهنگی نیست، افزود: از خرداد ماه امسال این در حوزه خدمات شهری قرار گرفته است. در سال گذشته قریب یک هزار متکدی را جمع آوری کرده‌ایم و میزان جمع آوری نسبت به سایر شهرها بیشتر بوده است اما مشکلی که در این حوزه وجود دارد این است که شهرداری حداکثر ۱۴ روز می‌توانست آنها را نگه دارد و پس از آن باید در اختیار سازمان‌های مربوطه قرار می‌داد که بسیاری از آنها بعد از مدتی مجدد باز می‌گشتند.
معاون فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری اهواز اظهار کرد: اهواز ۶۲ زمین چمن روباز داشته است که از این تعداد همه آنها به جز ۲ مورد پیش از سال ۹۵ احداث شده‌اند؛ زمانی که معاونت فرهنگی را تحویل گرفتیم تنها حدود پنج زمین با امکانات بسیار کم سالم مانده بود. این سبب شد به جای احداث زمین‌های جدید، ناچار به بازسازی زمین‌ها هستیم.
رعیتی اضافه کرد: با کمک شهردار و شورای شهر ۲۷ زمین را درست کرده‌ایم و امسال پرونده بازسازی زمین‌های ورزشی بسته خواهد شد؛ همچنین این قول را می‌دهیم که تا پایان سال‌جاری در هر منطقه یک زمین ورزشی جدید احداث کنیم.
معاون فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری اهواز بیان کرد: در حوزه هنر و هنرمندان، رشته‌های متعددی وجود دارد، شهرداری متولی مستقیم این مسئله نیست اما با این وجود شهرداری بیشترین کمک به لحاظ هزینه‌ای و تعداد را به هنرمندان داشته است. امیدوارم از خبر ۱۳۰ جشن محله‌ای عید غدیر در اهواز اجرا می‌شود راضی بوده باشید.

۱۳۰ جشن محله‌ای عید غدیر در اهواز اجرا می‌شود  در تاریخ ۲۰۲۳-۰۷-۰۵ ۰۲:۴۵:۰۰