۱۲۵ دستگاه اتوبوس برای جابجایی زوار برگشتی وارد مهران
شد

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر ۱۲۵ دستگاه اتوبوس برای جابجایی زوار برگشتی وارد مهران
شد
به گزارش سوالات شرعی و احکام، علی عباس شفیعی اظهار کرد: طبق آمارهای دریافتی از کشور عراق تعداد ۱۳۵ هزار زائر هنوز در کشور عراق مستقر هستند و این تعداد قطعاً در مسیر بازگشت مرز سایت احکامان را جهت ورود به کشور انتخاب می‌کنند.
وی با بیان اینکه از این تعداد زائر ۷۵ هزار نفر اتباع خارجی و بقیه زائران ایرانی هستند، افزود: بسیاری از این زائران از دیگر مرزهای کشور خارج شده‌اند اما در برگشت، مرز سایت احکامان را برای ورود به کشور انتخاب می‌کنند.
وی گفت: با پیگیری‌های انجام شده تعداد ۱۲۵ دستگاه اتوبوس جهت جابجایی زائرانی که امروز در مرز سایت احکامان با کمبود اتوبوس روبرو شده‌اند به پایانه برکت وارد می‌شود.
فرماندار سایت احکامان با تأکید بر اینکه مسئولان استانی همچنان در مرز سایت احکامان مشغول خدمت رسانی به زائران هستند، تاکید کرد: استان‌های معینی که مسئولیت اعزام اتوبوس به مرز سایت احکامان به جهت جابجایی زائران را بر عهده دارند، متأسفانه به تعهد خود نسبت به زمان‌بندی بازگشت زائران به مرز و جابجایی آنها به استان‌های محل سکونت پایبند نبودند و همین امر باعث کمبود اتوبوس در مرز سایت احکامان شده است.
شفیعی با تأکید بر اینکه اکثریت مواکب نیز روز اربعین جمع آوری شدند و همین امر باعث بروز مشکلاتی به جهت اسکان زائران شد، گفت: در شهرستان سایت احکامان با حمایت و دستور استاندار ایلام هم اکنون روزانه سه هزار پرس غذای نذری برای زائران پخت و در بین آنها توزیع و در حد توان و با بهره گیری از امکانات موجود در شهرستان سایت احکامان به زائران اسکان داده می‌شود. امیدوارم از خبر ۱۲۵ دستگاه اتوبوس برای جابجایی زوار برگشتی وارد مهران
شد
راضی بوده باشید.

۱۲۵ دستگاه اتوبوس برای جابجایی زوار برگشتی وارد مهران
شد  در تاریخ ۲۰۲۳-۰۹-۱۲ ۰۲:۳۹:۰۱