۱۰ موکب برای زائران اربعین در استان بوشهر راه‌اندازی می
شود

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر ۱۰ موکب برای زائران اربعین در استان بوشهر راه‌اندازی می
شود
به گزارش خبرنگار سایت احکام، آیت‌الله غلامعلی صفایی بوشهری چهارشنبه‌شب در نشست شورای فرهنگ عمومی استان بوشهر با تسلیت ایام تاسوعا و عاشورا حسینی به هتک حرمت به قرآن کریم در برخی کشورهای اروپایی پرداخت و اظهار داشت: اعمال این کشورها مانند سوئد و دانمارک که در سر آخور صهیونیست بین‌الملل دارند محکوم می‌شود.
نماینده ولی‌فقیه در استان بوشهر این کارها را غیرانسانی و بشری و غیرعقلانی دانست و تأکید کرد: این اعمال نماد ضدیت با هدایت بشر محسوب می‌شود و این کشورها دنبال ابتذال، انحطاط و انحراف انسان‌ها هستند تا افراد بتوانند اهداف آنها را محقق و از آن طرف کشورهای حامی صهیونیست بین‌الملل آن را حمایت و هدایت کنند.
رئیس شورای فرهنگ عمومی استان بوشهر تأکید کرد: قبل از اینکه این کشورها قرآن را آتش بزنند خودشان آتش گرفته‌اند، چرا که خداوند متعال حافظ قرآن است و کسی که قرآن آتش بزند خودش را آتش زده است.
وی با بیان اینکه قطعاً پشت این جریان اهداف صهیونیستی و استکبار جهانی است تصریح کرد: اتحاد مسلمین، محکومیت جدی مسلمانان و تحویل مسببان این عمل به کشورهای اسلامی برای رسیدن بسزای اعمالشان، بهترین راه است و از کشورهای اسلامی درخواست می‌شود که حکم مقام معظم رهبری را اجرا کنند.
امام جمعه بوشهر قیام امام حسین علیه‌السلام در عاشورا را نماد قیام به حمایت از قرآن کریم دانست و بیان کرد: دشمنان سیدالشهدا علیه‌السلام قرآن را زیر پا گذاشتند، قرآن به نیزه کردند و آتش زدن قرآن روحیه و رویه جاهلان است.
صفایی بوشهری ادامه داد: مقابله با رسول خدا حضرت محمد مصطفی (ص) و اهل بیت علیه‌السلام نشان از جاهلیت و عقب‌افتاده فکری و شکست قطعی دشمنان از قرآن کریم است.
وی قرآن کریم را جاودانه دانست و بیان کرد: آن چیزی که مقابله با قرآن می‌کند از بین می‌رود و خداوند متعال مداوم نور قرآن را اضافه می‌کند ولو اینکه دشمنان خوش نداشته باشند.
رئیس شورای فرهنگ عمومی استان بوشهر با اشاره به اولویت رسیدگی به آسیب‌های اجتماعی خاطرنشان کرد: ۵ اولویت فرهنگ کار و تولید، پایداری خانواده و زیست عفیفانه، انسجام اجتماعی و اعتماد به‌نفس ملی، پرهیز از اسراف و تجمل‌گرایی و افزایش سرانه تولید و مصرف فرهنگی بهینه مورد توجه قرار دارد.
نماینده ولی‌فقیه در استان بوشهر در ادامه با قدردانی از تلاش ستاد بازسازی عتبات عالیات استان بوشهر در برنامه‌ریزی پیاده‌روی اربعین حسینی بر طراحی مسیر الاربعین در استان تأکید کرد و گفت: ۱۰ موکب در مسیر شهرستان‌های مختلف استان بوشهر در راستای خدمات‌رسانی به زائران اربعین حسینی ایجاد شود. امیدوارم از خبر ۱۰ موکب برای زائران اربعین در استان بوشهر راه‌اندازی می
شود
راضی بوده باشید.

۱۰ موکب برای زائران اربعین در استان بوشهر راه‌اندازی می
شود  در تاریخ ۲۰۲۳-۰۷-۲۷ ۰۲:۳۹:۱۷